Sultanbeyli Hurdacı

Sultanbeyli hurdacı olarak benzersiz fiyatlarla hizmetlerimizi sunuyoruz. İstanbul Anadolu Yakası’nın her ilçesinde hurdalarınızı değerinde alıyoruz. Karşılığını güncel sultanbeyli hurda fiyatları ile nakit ödüyoruz.

Sultanbeyli hurda alım ve geri dönüşüm firmaları içerisinde her türde demir hurdası ticareti yapıyoruz. Hurda alımında uzun senelerin tecrübesi ile kaliteli veriyoruz. Sultanbeyli çevresinde hizmet veren Özkutlusan deneyimleri ile Sultanbeyli’de hurda alım satım faaliyetlerine yeni gelişmeler kazandırmaktayız.

Yüksek tonajlı hurda malzeme satımlarında yüksek fiyat fiyat teklifleri vermekteyiz. Sultanbeyli hurdacısı firmalar arasındayız. Sultanbeylide hurda hurda depoları arasında lideriz. Hurda alımı yaparken hesaplanan değerini anında peşin bir biçimde ödüyoruz. Satacağınız hurdanızı konumunuzdan alıyoruz.

Sultanbeyli hurdacısı Özkutlusan sizlere haftanın yedi günü hizmet veriyor. İstanbul Sultanbeyli etrafında geri dönüşüm ve hurdacı şirketiyiz. Ne kadar hurda malzemeniz varsa vakit kaybetmeden numaralarımıza ulaşarak 3 dakika geçmeden size özel fiyat teklifi edinebilirsiniz..

uygulanan anlık hurda fiyat listesi ile hurda alım satımı yapıyoruz. Sultanbeylide hurdacı işyerlerinden biri olmanın mutluluğunu yaşamaktayız.

Sultanbeyli de Hurda Alan Fabrikalar

Sultanbeyli de istediğiniz adresten hurda malzeme ticareti yapıyoruz. Sultanbeyli’de çinko hurdası, kalay, üretim artığı hurda malzeme, çelik, hurda zamak almaktayız. Şimdi de siz kıymetli potansiyel müşterilerimize Sultanbeyli de hurda alan fabrikalarla Özkutlusan arasındaki tecrübe farkını açıklamaya çalışıyoruz. Tonajlı çatı minare kurşunu, demir hurda, çinko, alüminyum hurdası, hurda bakır, kablo hurda ve hurda sarı alımı yaparken fiyatlar sunmaktayız. Sultanbeyli de hurda alan yerler arasında profesyonel hizmet ve uzman kadromuz ile öncülüğe geçiyoruz.

Metaller Çelik Malzemeler Fabrika Söküm Sarı Pirinç
Ekovat Hurda Akü Hurdaları Alüminyum Hurdası Telefon Bataryaları
Boru Hurdası Çelik İnşaat İskelesi Atık Piller
Boru Direk Hurdası Çiller Grubu İnşaat Hurdaları Chiller Hurdası
Nikel Cep Telefonu Kartları Trapez Saç Hurda Konteyner
İmalat Artıkları Hurda Motor Elektronik Anakart Sandviç Panel
Elektrik Kablosu Kalay Galvaniz Boru Pimapen
Çinko Madeni Hurdası İnşaat Demiri Teneke
Oluklu Sac Krom Sökülmemiş Motor Çıkma Paneller
PVC Soyma Bakır Pimapen Kurşun

Sultanbeyli de hurda ve ikinci el endüstriyel lokanta eşyası alım satımı yaptığımızdan bahşetmiştik. Hurdalarını satmak isteyenlerin memnun kalmasına öncelik vererek çok çalışmadan daha fazla kazanmayı arzu ediyoruz. Bu neden ile her türde hizmeti kapınıza getirmekteyiz.

Sultanbeyli Hurdacı Firma

Siz çok değerli müşterilerimizde her çeşit hurda çinko satmak nedeniyle iş yerimizi rehberinize kayıt edebilirsiniz. Çözüm üreterek kazanmayı istiyoruz. Tecrübeli Sultanbeyli hurdacı telefonu mu arıyordunuz? Sultanbeyli’nin işini severek yapan hurdacısı Özkutlusan ile tanışın!

Sultanbeyli merkez hurdacı olarak Sultanbeyli’nin tümünde her çeşit hurda çeşidi alım satımı yapıyoruz. Her kilodaki atık malzemenizin transferi için çevrenizdeki hurda nakil ekiplerimizi göndermeye devam ediyoruz. 29 yıllık tecrübeyle Sultanbeyli piyasasına öncülük etmeye devam etmekteyiz. En yakın Sultanbeyli hurdacı firma olarak buradayız. İstanbulun tüm ilçelerinde olduğu gibi Sultanbeyli çevresinde de hurdacılık ve geri dönüşüm faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz. Kaliteli İstanbul hurdacı ihtiyaçlarınız için buradayız.

Sultanbeyli’de Hurdacı Telefonu

Sultanbeyli adresten hurda alımı hurda malzeme alımı hizmetleri verdiğimiz yerler içerisindedir. Bilindiği gibi geri dönüşüm geleceğe katkı sağlamaktır. Sizde dilerseniz elinizdeki hurdanın dönüştürülmesini sağlayarak ülke ekonomisine yardımcı olabilirsiniz.

Boşa zaman geçirmeden telefonumuzu arayarak, yüksek hurda fiyatları ile atık hurdaları satın. Bu nedenle hurda malzeme satışı yapmak için hizmet numaramızı tuşlayabilirsiniz.

Sultanbeyli hurdacı telefonu sayfamızın altında tek tıklamayla çevirebileceğiniz yerdedir. Yirmi dokuz seneden bugüne binlerce kiloda hurda malzemeyi geri dönüşüm aracılığı ile yerli ekonomiye kazandırabildik. Bu sayede doğamıza daha fazla zarar verilmedi.

Sultanbeyli Hurda Sarı Alımı

Sultanbeyli hurdacı firma Özkutlusan firmamızla hurda sarı alım hizmeti veren hurdacıyız. Buradaki Sultanbeyli çevresi pirinç sarı kg fiyatını saat başı ulaştırmaktayız. Hurda pirinç sarı alan yerler başlıklı içeriği ziyaret edin. Sultanbeyli hurda sarı fiyatları öğrenmek için telefonumuza ulaşabilirsiniz.

Sultanbeyli merkezde hurda sarı fermuar talaşı, hurda bronz fosfor, külçe sarı hurdası, hurda sarı musluk vana, sarı radyatör hurda, hurda sarı kırkambar, su saati alıyoruz. Sultanbeyli hurdacı Özkutlusan olarak MS-58 sarı çubuk talaşı hurda, MS-58 çubuk ucu parça sarı hurdası, sarı pirinç araiş hurdası, sarı araiş hurda MS-70, MS-64 sarı araiş alım satımında lideriz.

Sultanbeyli de Alüminyum Hurda Alan Firma

Bu sayfadaki Sultanbeyli alüminyum hurda ton fiyatı dün güncellenmiştir. Alüminyum, simgesi AI ve atom numarası 13 olan kimyasal bir elementtir. Rengi gümüş olan, sünek bir metal çeşididir. Alüminyum bakırlı petek hurdası, hurda alüminyum tencere tava, alüminyum tel, alüminyum çatı sacı, alüminyum tabak hurdası, çıkma jant alan hurdacıyız.

Siz değerli müşterilerimizin yardımıyla durmadan deneyim kazanıyoruz. Hurda araiş, alüminyum piston hurdası, alüminyum sert kartel hurda, hurda alüminyum kalıp, alüminyum profil hurda ticareti yapıyoruz. Hurda alüminyum levha, alüminyum radyatör, ince alüminyum talaşı, hurda alüminyum kutu, hurda alüminyum imalat artığı satışı yapmak amacıyla arayın.

Özkutlusan firmamıza gösterdiğiniz özen sebebiyle teşekkürü hak ediyorsunuz. Sultanbeylide konumdan alüminyum eloksallı profil hurdası, alüminyum curuf hurdası, hurda alüminyum alikobant, hurda alüminyum klima radyatörü alımı için telefonlarınızı beklemekteyiz. Her türlü tonajlı alüminyum hurdası alımı yapıyoruz. Sultanbeyli hurda alüminyum fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sultanbeyli de alüminyum hurdası alan firmalar içindeyiz.

Sultanbeyli’de Hurda Bakır Alımı

Soyma bakır, bakır yanık hurda, ince bakır profil, bakır (kızıl) talaş, kırma antigron, bakır boru hurdası, kırkambar hurdası alımı yapıyoruz. Sultanbeyli de hurda bakır alan hurdacılar arasındayız. Sultanbeyli hurda bakır fiyatları hakkında bilgi edinmek için firmamızla irtibata geçin.

Sultanbeyli’nin tümünden hurda bakır alımı yapıyoruz. bakır levha, bakır petek, kap kacak hurdası, eşya, hurda hammadde satışı yapmak isteyenlere profesyonel hizmet sunmaktayız. Sultanbeyli de bakır alan hurdacı firmamızı şimdi arayarak hızlı hizmetlerimizin keyfini yaşayın!

Kalaylı bakır tencere, bakır lama, hurda bakır tel, TTR kırma granür, eski bakır kazan alım satımı yapılır. Hurda bakır içeriğimizde detaylı bilgi mevcut. Sultanbeyli hurda bakır ton fiyatı sürekli değişmektedir.

Sultanbeyli de Kablo Hurda Alım Satımı

Tonajlı hurda kablo alışverişinde piyasadan oldukça yüksek fiyat listesi veriyoruz. Sultanbeyli’de hurda kablo alan yerler içindeyiz.

Kablo hurda alanlar içerikli yazıya bir göz gezdirebilirsiniz. Hurda enya kablo, iç tesisat kablo hurdası, antigron kablo hurdaları, karışık kablo hurdaları, tek damar kablo hurdası ticaretiyle uğraşan hurdacı firmasıyız. Sultanbeyli de kablo hurda alan yerler arasındayız. Sultanbeyli nin en iyi hurdacısı ile sizlerde para kazanabileceksiniz.

Ptt kabloları, telefon kablosu hurdası, hurda ptt kablosu içi yağlı, hurda ptt kablosu içi elinde olanlar hemen bizi arayabilir. %30 bakırlı kablo, hurda %40 bakırlı kablolar, elektrik kablosu hurdası, %50 bakırlı hurda kablolar alımında öncüyüz. Bu bölgede yer altı kablosu, hurda fare yemez kablolar, yeraltı kablosu, çelik zırh kablo alım satımı için piyasanın üstünde fiyat teklifini öneriyoruz.

Sultanbeyli Hurda Krom Alanlar

Yapısı itibari ile çok sert olduğu için zırhlı araba dahil bir çok yerde krom hurdası kullanıldığı bilinmektedir. Hurda nikel ile karıştırılarak krom paslanmaz elde edilmektedir. İstanbul Sultanbeyli’de 430 kalite paslanmaz krom hurdası, krom 202 hurdası, krom 202 kalite hurdası talaşı, hurda paslanmaz krom 201, 430 krom hurdası talaşı, paslanmaz krom 201 hurda talaşı, krom imalat artığı hurda alımı yapmaktayız.

Konumdan 304 paslanmaz krom hurdası, krom 304 kalite hurdası talaşı, 316 kalite krom hurdası talaşı, krom paslanmaz 310 kalite hurda talaşı, krom 316 hurdası, 310 kalite paslanmaz krom hurdası için nakit ödeme veriyoruz. Sultanbeyli çevresinde hurda krom ticareti yapan hurdacıyız. Sultanbeyli hurda krom paslanmaz fiyatları için arayabilirsiniz.

Krom hurdası alanlar içindeki Sultanbeyli hurdacı firmasıyız. Krom hurdası ton fiyatı bölümüne bir göz atmak istersiniz.

Sultanbeyli’de Demir Hurdası Alımı

Demir hurda alan geri dönüşümcüler arasında bulunuyoruz. Sultanbeyli hurdacısı olarak ekstra demir, demir talaşı, teneke hurda, DKP demir hurda, toplama demir hurda Sultanbeyli hurdacı firması olarak iyi hizmet veriyoruz.

Güncel anlık demir hurdası fiyat listesi için bize ulaşın. Güncel hurda demir fiyat listesi yazısını geziniz. Yüksek tonajlı yıkım hurdası, hurda döküm demir, inşaat demir çubuğu, inşaat demir hurdası, pik demir için nakit ücret ödemesi yapmaktayız.

Konumdan demir merdiven korkuluğu, tufal hurdası, asansör hurdası, hurda pencere korkuluğu, demir ev kapısı, Sultanbeyli’de hurdacılık firması olarak iyi hizmet vermekteyiz. Demir, Sultanbeylide en çok bulunabilen metaller arasındadır. Sitemizdeki Sultanbeyli toplama demir hurdası kg fiyatını abonelerimiz ile günlük olarak paylaşmaktayız.

Hurda Elektronik Alanlar

Merdaneli çamaşır makinesi, klima, mutfak terazisi, ütü, saç kurutma makineleri, ütü masası, ocak, çay makineleri, bulaşık makineleri, fırın, vantilatör, kombi, buzdolabı almaktayız. GSM istasyon kartları, şarj cihazı, trafo, röleler, elektrik pano malzemeleri, tuşlu telefon işlemcileri, kontaktörler, termik röleler alımlarında en yüksek fiyatı vermekteyiz.

Sıfır ve 2. el elektronik ev eşyası alımlarında piyasasından yüksek fiyat sunuyoruz. Laptop bilgisayar Hurdası dotmatrik yazıcı, ADSL modem, CPU işlemci, ram, scanner, eski ana kart, SATA hard disk, DDR rulo artıkları, server, ekrankartı, elektronik kart, crt monitör, power supply, ses kartı, fotokopi makineleri alıyoruz.

Sultanbeyli 2.El İnşaat Malzemeleri

Müteahhitler tarafından kullanılan boya makinesi, alçı sıva karıştırma makinesi, inşaat vinci, harç mikseri az kullanılmış demir inşaat iskelesi, hurda 2.el plywood bulunur. Yıkılan apartman vs binalardan bir kenara ayırılan hala kullanılabilir durumda 2.el çelik kapı, pencereler, mutfak dolapları alıyoruz. Dolayısıyla kapanan iş yerlerinden satın almış olduğumuz küçük hatalı tavanlar, kiremit, fayans, dayanıklı laminantlar satıyoruz.

2.el Sac Hurda Fiyatları

Sac; çoğunlukla demirin ince veya kalın levha haline getirilen biçimidir. Merdaneler arasında farklı kalınlıklarda düzleştirilerek elde edilmektedir. Belirli boyut ve ölçülerde kesilir. Kış bahçesi çatısı kaplamak amacıyla kullanılabilir vaziyette 2.el sac satın alabilirsiniz. Sultanbeyli sac hurda alım satımı maksadı ile çok geçmeden bizi arayabilirsiniz.

Çatı kaplaması, demir kapı, sandviç panel, varil üretilirken kullanılmaktadır. Çeşitli uçak ve gemi gövdelerinde, tekerlekli otomobillerin kapılarında kullanılmaktadır. Varil, demir kapı, straforlu sandviç panel, çatı kaplaması üretimlerinde kullanılmaktadır. Tüm bu saydığımız eşyaların kullanılmışına hurda sac levha denir. Hurda sac geri dönüşüm firmaları için önemlidir.

Sultanbeyli’de Hurda Çinko Alan Hurdacılar

Elementler içinde yer alan çinko amonyak, amin, halojen, siyanür iyonlarıyla kompleks bileşikler oluşturuyor. Antik dönemlerden beri bilinen bir cevherdir. Fakat ne yazık ki nasıl üretileceği ve kullanılacağı tam manası ile anlaşılamadığından başka metaller ile karıştırılarak element olarak kullanılmıştır. Mavimsi açık gri renkteki çinko geçiş metalleri içerisindedir.

Sultanbeyli hurdacı olarak hurda çinko levha, çinko çatı sökümü ticaretiyle uğraşan hurdacıyız. Çinko madeni, yer kabuğunda en çok bulunan elementlerden birisidir.

Hurda Kurşun Alım Satımı

Kurşun alaşımlarda, benzin katkısında, radyasyon yalıtımlarında, askeri mühimmatlarda, kabloların yalıtımlarında, kimyasal maddelerde, akü imalathanelerinde kullanıldığı bilinmektedir. Özkutlusan olarak Sultanbeyli’de hurda kurşun boru, kurşun levha hurdası, Minare ve Cami kurşunu, yağmur oluğu için adresinize geliyoruz.

Ayrıca Sultanbeyli de çatı söküm çinkosu alımlarına özel fiyat sunuyoruz. Hurda çinko satın alanlar arıyorsanız genel merkezimizi gece gündüz arayın. Cevherleri patlatma, kırma, kazma ve öğütme aşamalarından geçmektedir. Daha sonra ekstraktif metalurji yöntemleriyle işlenir. Kurşun binlerce yıldan bu yana sıklıkla kullanılan metallerdendir. Dünyada doğal olarak çıkarılmaktadır.

Sultanbeyli Hurdacılar Sitesi

İstanbul Sultanbeyli hurdacılar sitesi içerisinde 7/24 hizmet sunuyoruz. Ancak hurda araç veya araba hurdası alıp preslemiyoruz. Dolayısı ile hurda veya ikinci el araç yedek parça almak maksadıyla edilen çağrıları açmıyoruz. Eminizki Sultanbeyli sanayi sitesinde 2.el otomobil yedek parçası işleriyle uğraşan dükkânlar bulabileceksiniz. Rica ediyoruz bu tür işleriniz için o firmaları arayın.

Sultanbeyli sanayi hurdacı firması olarak hizmet sunmaktayız. Nema 46, Nema 23, Nema 34, Nema 17 hurda step motor satımı yapıyoruz. Motor hurdası, nikel hurda, hurda karbür, titanyum, hurda imalat artığı almaktayız.

Hurda Kağıt Alanlar

Sultanbeyli hurdacı olarak hurda eski gazete, kuşe kağıt, hurda bristol kağıt ticaretiyle uğraşan hurdacıyız. Sultanbeylide tonajlı kitaplar, A4 fotokopi kağıdı, hurda peçete kağıdı, defter hurdaları alırken alışkanlık haline getirdiğimiz ekstra hassasiyet sayesinde size piyasadan yüksek kazanç elde etme şansı iletiyoruz. Sultanbeyli hurda kağıt fiyatları bulunan listemize ulaşmak için arayabilirsiniz.

Kağıt hurdası alan yerler hakkındaki yazımızı kesinlikle ziyaret edin. Sultanbeyli’de hurda karton kağıt alan geri dönüşüm firmaları içerisindeyiz. Daha fazla fiyata hurda beyaz kağıt, renkli kağıt hurdası, hurda karton, karton koli alıyoruz.

Hurda Plastik Alan Hurdacı Firmalar

En avantajlı fiyatlarla pet şişe hurdası, kırkambar plastik, mavi kapak hurdası, beyaz naylon, pimapen hurdası Sultanbeyli hurdacı firmaları içindeyiz. Plastik; hidrojen (H), Azot, Oksijen, karbon ve bazı diğer organik ya da inorganik elementler ile oluşturulan monomer ve polimer malzemelere denir.

Sultanbeyli de ABS plastik hurda, polistiren, polipropilen, hurda jelatin almaktayız. Sultanbeyli hurda plastik pimapen fiyatları sormak için arayın.

Sultanbeyli de Jeneratör Hurda Alan Hurdacılar

Her tür malzemenin ömrünü tamamlayıp bozulması ve kullanılamaz hale gelmesi kaçınılmazdır. Ama 2.el jeneratör çalışmıyor olsada alınır. Elektrik enerjisine ihtiyaç duyulan alanlarda jeneratörlerden yararlanılmaktadır.

Hurda 2.el jeneratör satanlar firmamızdan teklif istemeden jeneratörlerinizi satmayın. 2.el jeneratör alım satımı yapıyoruz.
Sultanbeyli 2.el jeneratör fiyatları öğrenmek için arayınız.

Sultanbeyli’de Fabrika Sökümü – Makine Kesimi

İşe başlamadan yıkılacak binanın etraflıca dolaşılarak ihtiyaçlar dahilinde proje ve ekipmanın hazırlanması doğru bir çalışma olur. Binaların inşa ediliş projesi birbirinden farklılık göstermektedir. Dolayısı ile yıkım biçimleri ona göre tamamlanmalıdır. Fabrika yıkımı yapmak iş sağlığı nedenleriyle risk taşımaktadır. Tecrübeli personeller tarafından yapılmalıdır. Sultanbeyli fabrika sökümü işinde tecrübeliyiz.

Sultanbeyli Güncel Hurda Fiyatları

Tüm alımlarımızı güncel Sultanbeyli hurda fiyatları ile tamamlamaktayız. Sayfamızdaki Sultanbeyli hurda fiyatları haftada bir defa güncellenmektedir. Hurda bakır fiyatları 2024 konulu içeriğe göz gezdirebilirsiniz. Anlık Sultanbeyli hurda fiyatları öğrenmek için arayın.

Çelik Raf Hurda Alımı

Demir raf hurdası alımı yapmaktayız. Genelde hizmeti bırakmış elbiseciler tarafından satışa sunulan hurda market rafı, çelik raf hurdası, hurda demir raflar, orta reyonlar, hurda mağaza rafları arasından seçtiğimiz yeniden farkı olmayan 2.el raf satıyoruz.

Sultanbeyli hurda raf fiyatları hakkında detaylı almak amacıyla hatlarımızı aramanız yeterli olacaktır. İkinci el hurda raf ihtiyaçlarınız için buradayız. Fiyatları incelemek için ikinci el raf fiyatları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Sultanbeyli Akü Hurdası Alan Hurdacı

Aküler; otobüsler, araba, motosikletler gibi toplu veya bireysel taşıma araçlarıyla çeşitli elektronik alet edavatlarda enerji depolamak maksatlı kullanılır. Çalıştırma, aydınlatma ve ateşleme amaçlı kullanılmaya devam ediliyor. Elektrik enerjilerini kimyasal enerji olarak depolayarak ihtiyaç halinde elektrik enerjisi olarak veren depolama araçlarıdır. Sulu akü hurdası, hurda kuru akü, hurda küçük akü almaktayız. Akü, yalnızca çalıştırmaya kullanılmazlar. Bu görevlerin yanı sıra alıcılara akım iletmek, voltaj ve amperaj dengelemesi yapmak yüksek devirlerde alternatörün ürettiği voltaj düzeltmek amacı ile akülerin gibi görevleri vardır.
Sultanbeyli hurda akü fiyatları öğrenmek için bize ulaşın.

Sultanbeyli 2 el Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Alımı

Sosislik ,su sebilleri, pop corn makinesi, tabldot, doğalgazlı çay kazanı, kıyma makinesi dişlisi, ayran köpürtme makinesi, espresso makineleri bulunduruyoruz. Depolarımızdaki hamur yoğurma kazanı, döner ocakları, teşhir reyonları, endüstriyel ocaklar, endüstriyel aspiratör, davlumbaz, evye, dilendirici küveti, paslanmaz salata ve meze dolapları vb. kafe restaurant tipi mutfak aletlerini incelemek amacı ile sizleri depomuza davet etmekteyiz.

Profesyonel lokanta ekipmanları alım satımı yapıyoruz. Temiz durumda mermer tezgah, çamaşır makinaları, pizza hazırlık dolabı, tezgah altı dolaplar, bulaşık makinaları, buz makinesi alıyoruz. Kullanılmış bardak, çanak, çorba kasesi, cam bardak kurulama makineleri, tabak kurulama tezgahı, bakır tencere, kazan, tepsi, tava, tezgah üstü dolaplar satan firmalar bizi arayabilir.

Çelik Konstrüksiyon – Çatı Sökümü

Yapılar için en önemli konu şüphesiz çatısıdır. Çelik çatılar uzun ömürlüdür. Sultanbeyli de çelik konstrüksiyon yapı söküm işlerinizde 29 deneyimli geçmişe sahip uzman kadromuzla hizmet veriyoruz. Çelik çatı makası söküyoruz. Kalan çelik parçalar geri dönüşüm yöntemleriyle değerlendirilir.

Prefabrike bina ve çelik konstrüksiyon ahırlar sökülürken binanın inşaat projeleri dikkatlice incelenmelidir. Böylelikle ikinci el çelik konstrüksiyon çatı makası ve ikinci el çelik malzeme olarak satılabilecekler değer kazanır. Dayanıklılık bakımından en sağlam çelik çatılardır. Metal çatı, kenet çatı, panel çatı, skylight, hareketli cam çatı, polikarbon çatı, tonoz çatı benzeri çeşitleri bulunmaktadır. Her çelik çatı makaslarının sökümleri diğerinden farklı yapılmalıdır.