Ondokuzmayıs Hurdacı

Ondokuzmayıs hurda ve geri dönüşüm firması olarak karton hurdası ticareti yapıyoruz. Hurdanızı nakite çevirmek için zamanınızı değerlendirerek bizimle iletişime geçip en geç dört dakikada avantajlı fiyat teklifi vermemizi sağlayabilirsiniz. Ondokuzmayıs taki hurdacı deposu Özkutlusan deneyimleri ile hurdacılık faaliyetlerinin kurumsallıkla uygulanmasını sağlıyoruz. Hurda alımlarında tutarını nakit bir şekilde ödüyoruz.

Ondokuzmayıs ta hurdacılık yapan depolar içinde liderlik yapıyoruz. Ondokuzmayısta hurda eşya alım satımı yapanlardan biri olarak hizmet detaylarımızı sizin için bir araya getirdik. Hurda alım satımlarında senelerin verdiği prensipler ile hurdanızı öteki firmaların tekliflerinin üzerinde üstünde alıyoruz.

Hurdanızı almak amacıyla profesyonel ekip oluşturduk. Ondokuzmayıs’tan kullanılmış ofis mobilyası ve hurda malzeme almaktayız. Ondokuzmayıs piyasasından yukarda hurda fiyatları ile alım satım yapmaktayız.

Özkutlusan sizlere cumartesi pazar günleride hizmet veriyor. Samsun Ondokuzmayıs sanayi yakınlarında hurda ve geri dönüşüm fabrikasıyız.

Uzman Ondokuzmayıs hurdacısı olarak hurdacılık faaliyetleri yürütüyoruz. Yüksek tonajlı miktarda hurda eşya alışverişlerinde yüksek fiyat garantisi sunuyoruz. Ondokuzmayıs hurdacı firmamız hizmetinizdedir.

Ondokuzmayısta Hurda Alım Satımı

Ondokuzmayısta gönderdiğiniz konumdan hurda alım satım işleri yapıyoruz. Ondokuzmayıs merkezinde her türde hurda malzeme alım satımı yaptığımızdan bahşetmiştik.

Toptan sarı ve çatı minare kurşunu, inşaat demiri, çinko, alüminyum, bakır, hurda kablo alımında fiyat listeleri uyguluyoruz. Ondokuzmayıs ta hurda alan firmalar içerisinde hızlı hizmetler ve tecrübeli çalışanlarımızla öncü konumdayız. Ondokuzmayısta çinko, zamak hurda, hurda çelik, kalay hurdası, hurda CNC torna artığı alıyoruz. Şimdi size Ondokuzmayısta hurda alan fabrikalar ile firmamız arasındaki deneyimlerimizi anlatmış olacağız. Müşterilerimizin memnun kalmasını öncelikli tutarak sürümden daha çok kâr elde etmeyi istiyoruz. Bu nedenden dolayı her türlü profesyonel hizmeti ayağınıza getirmeye çalışıyoruz.

Ondokuzmayıs Hurdacı Telefonu

Ondokuzmayıs yerinden her tür hurda alımı faaliyetlerimizi sunduğumuz alanlar içerisindedir. Okuduğunuz üzere hurdacılık geleceğe ve doğaya yatırım yapmaktır. Eğer siz de isterseniz hurda malzemelerin satışını gerçekleştirerek çalışmalarımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Bu neden ile hurda satışı yapmak nedeniyle sitedeki telefonumuzu aramanız yeterlidir. Hemen arayıp, en yüksek hurda fiyatlarıyla atık hurdaları değerlendirebilirsiniz.

Ondokuzmayıs hurdacı telefonu iletişim sayfasının içinde bir tıkla tuşlayabileceğiniz konumda yer alıyor. Yirmi dokuz seneden şimdiye dek binlerce kilodaki hurdayı geri dönüşüme kazandırdık. Böylece doğaya daha az zarar verilmesi sağlandı.

Ondokuzmayıs Hurdacı Firma

Ondokuzmayıs’ta en yakın hurdacı yol tarifi mi arıyordunuz? Ondokuzmayıs’ın deneyimli hurdacısı Özkutlusan ile tanışın! Sorunlarınıza çözüm üreterek standartlardan çok kazanmak istemekteyiz.

Sizde her türlü hurda satmak amacıyla iş yerimizi arayabilirsiniz. Samsun Ondokuzmayıs hurdacı olarak Ondokuzmayıs’ın çevresinde hurdacılık hizmeti veriyoruz. Her tonajdaki atık malzemenizin nakliyesi için çevrenizdeki hurda nakil ekibimizi yönlendiriyoruz. Sektörel anlamda 29 senelik tecrübeyle piyasaya öncülük etmekteyiz. En yakın Ondokuzmayıs hurdacı firma olarak hizmet vermekteyiz. Samsun’un her yerinde olduğu gibi Ondokuzmayıs çevresinde de kurumsal faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Tüm Samsun hurdacı arayışınızda 7/24 hizmet sunuyoruz.

Ondokuzmayıs Hurdacı Bakır Hurdası Alımı

Bakır hurdası alanlar konumuzda detaylı bilgi mevcuttur. Burada yer alan hurda bakır fiyat listesi Ondokuzmayıs’ta geçerlidir. Ondokuzmayıs içerisinde hurda bakır alımında deneyimliyiz. Büyük boy bakır kazan, lama, hurda TTR kırma, bakır tencere, tel hurda alıyoruz.

Ondokuzmayıs ta bakır hurdası alanlar arasında yeralıyoruz. Ondokuzmayıs hurda bakır fiyatları öğrenmek için arayınız. Bakır kırkambar hurdası, hurda 3/8 bakır boru, bakır yanık hurda, ince bakır profil, hurda bakır kızıl talaş, soyma bakır, antigron kırma granür alıyoruz.

Hurda bakır levha, bakır süs eşyası, bakır petek, hurda bakır kap kacak, hurda bakır ham madde almaktayız. Ondokuzmayıs’ta hurda bakır alımı yapan hurdacı telefonunu hızlıca arayarak hızlı servislerimizin tadına varmaya başlayın!

Ondokuzmayıs’ta Hurda Kablo Alanlar

Ondokuzmayıs ın en iyi hurdacısı olmanın keyfini bizi tercih edenler ile paylaşıyoruz. Hurda ptt kablosu içi yağlı, ptt kablo içi hurdası, hurda ptt kabloları, telefon kabloları satarak daha çok kazanmak isteyenler şimdi bizi arayabilir.

Daha detaylı sayfamızdaki hurda kablo içeriği okuyun. Ondokuzmayıs’ta toptan hurda kablo alışverişinde piyasasından daha yüksek fiyat teklifi sunuyoruz.

Tek damar kablo, iç tesisat kablo hurdası, karışık kablo, hurda antigron kablolar, hurda enye kablo Ondokuzmayıs hurdacılık firmaları içindeyiz. Çevremizde yer altı kablosu, çelik zırh kabloları, hurda fare yemez kablolar, hurda çelik içli enerji kablosu alımı yaparken en iyi fiyatları öneriyoruz. Ondokuzmayıs çevresinde kablo hurdası alan yerler arasındayız.

%30 bakırlı kablo hurdası, %40 bakırlı kablolar, %50 bakırlı kablo, elektrik kablo hurdaları alımında öncüyüz. Ondokuzmayısta hurda kablo alımı yapıyoruz.

Ondokuzmayıs ta Hurda Krom Alan Yerler

Samsun Ondokuzmayıs ta 430 krom paslanmaz hurdası talaşı, 430 krom paslanmaz hurdası, hurda paslanmaz krom 202, krom makine parçası hurdası, 202 kalite paslanmaz krom hurdası talaşı, krom paslanmaz 201 hurda, krom paslanmaz 201 hurda talaşı alımı yapmaya devam ediyoruz. Krom hurdası alanlar içerisindeki Ondokuzmayıs hurdacı şirketiyiz.

Ondokuzmayıs yakınlarında hurda krom için peşin ödeme veriyoruz. Ondokuzmayıs hurda krom fiyatları öğrenmek için arayabilirsiniz. Dilediğiniz yerden 316 kalite krom paslanmaz hurda, hurda krom paslanmaz 310 kalite, krom paslanmaz 316 hurdası talaşı, krom paslanmaz 304 kalite hurda, krom 310 kalite hurdası talaşı, 304 kalite krom paslanmaz hurda talaşı alan hurdacıyız.

Hurda krom alanlar bölümünü okumak konusunda bilgiye erişmenizi sağlayabilir. Sert bir malzeme olduğundan dolayı zırhlı araç kaplaması dahil çeşitli alanlarda krom hurda kullanıldığı biliniyor. Hurda nikel ile işlem gördüğünde krom paslanmaz oluşur.

Ondokuzmayıs ta Alüminyum Hurdası Alım Satımı

Her tür toptan alüminyum hurdası alım satımı yapıyoruz.
Ondokuzmayıs hurda alüminyum fiyatları hakkında bilgi edinmek için bizlerle iletişime geçin. Alüminyum sac levha, alüminyum bakırlı petek hurdası, alüminyum tel, jant, alüminyum tabak hurdası, hurda alüminyum tencere ticareti yapıyoruz. Samsun Ondokuzmayıs’ta alüminyum hurda alan yerler arasındayız. Alüminyum’un simgesi AI ‘dir. Gümüş renkte, sünebilen bir metal çeşididir. Alüminyum talaş hurda, hurda alüminyum kutu, hurda alüminyum radyatör peteği, alüminyum imalat atığı, alüminyum levha hurda alımı yapıyoruz.

Araiş, piston, alüminyum matbaa kalıbı, hurda alüminyum kartel, hurda alüminyum profil alıyoruz. Konumdan alüminyum alikobant hurdası, alüminyum curuf hurdası, alüminyum klima radyatör hurdası, alüminyum eloksallı profil hurdası alabilmek için irtibata geçmenizi istiyoruz.

Müşterilerimizin destekleriyle Ondokuzmayıs ta daha hızlı profesyonelleşiyoruz. Bize verdiğiniz destek ve önem sebebi ile saygılar sunarız. Listemizde bulunan Ondokuzmayıs alüminyum hurdası fiyatlarını talep edenlere saat başı ulaştırmaktayız. Sayfamızdaki hurda alüminyum ton fiyatı metine göz atın.

Ondokuzmayıs ta Sarı Hurda Alan Firma

Ondokuzmayıs’ın her bölgesinde sarı pirinç talaş hurdası, hurda bronz fosfor araiş (Cusn8), sarı külçe MS-58 hurdası, hurda sarı musluk, sarı radyatör hurdası, kırkambar sarı hurdası, hurda sarı su saati alan firmayız. Ondokuzmayıs hurdacı Özkutlusan olarak sarı pirinç araiş MS-70, hurda sarı pirinç araiş, pirinç sarı araiş MS-64, sarı çubuk talaşı MS-58 hurdası, çubuk ucu parça sarı hurdası ticaretiyle iştigal ediyoruz.

Özkutlusan firmamız Ondokuzmayıs ta hurda sarı ticareti alan hurdacıyız. Sitemizdeki Ondokuzmayıs taki sarı pirinç kilo fiyatını isteyenlere ücretsiz gönderiyoruz. Sayfamızda önceden paylaşılmış hurda pirinç sarı alan hurdacı makaleye göz atın. Ondokuzmayıs hurda sarı fiyatları hakkında bilgi almak için arayabilirsiniz.

Ondokuzmayıs’ta Demir Hurdası Alanlar

Yerinden tufal hurdası, demir yangın merdiveni, pencere korkuluğu, asansör malzemeleri, demir kapı, alımı yapan hurdacıyız. Demir hurdası, Ondokuzmayısta en fazla bulunabilen madenler içerisindedir. Buradaki Ondokuzmayıs 1.sınıf hurda demir kilo fiyatını grubumuzdakilere ücretsiz ulaştırmaktayız. Ondokuzmayıs’ta yüksek tonajlı inşaat hurdası, inşaat demiri çubuğu hurdası, hurda pik demir, hurda inşaat demiri, hurda döküm demir için nakit ödeme yapmaktayız.

Demir hurdası alan yerler arasındayız.
Ondokuzmayıs hurda demir fiyatları öğrenmek için arayınız. Ondokuzmayıs ta toplama demir hurdası, talaş demir hurdası, extra demir hurda, teneke, DKP demir hurdası için nakit ödeme yapıyoruz. Güncel anlık hurda demir fiyatları talep etmek için firmamıza ulaşın. Anlık demir hurda fiyatları paylaşımını incelerseniz muhteşem olacaktır.

Akü Hurda Alanlar

Aydınlatma, çalıştırma ve ateşleme amaçlı kullanılır. Akü; motosikletler, arabalar gibi enerjiye ihtiyacı olan toplu veya bireysel taşıma araçları ile bazı elektrikli alet edavatlarda kulanım görmektedir. Elektrik enerjilerinin kimyasal olarak depolanmasını sağlayarak ihtiyaç halinde elektrik şeklinde vermeye yarayan depolara akü denir.

Kuru akü hurdaları, hurda sulu akü, küçük akü hurdaları alıyoruz. Akü, sadece ateşlemeye kullanmakla sınırlı değildir. Bunlarla birlikte alıcıya elektrik akımı iletmek, voltaj ve amperaj dengelemesi yapmak gereğinden fazla devirde alternatörün ürettiği voltaj fazlalığını düzenlemek maksadı ile aküden yararlanılarak motor korunmaya alınır. Ondokuzmayıs hurda akü fiyatları sormak için arayın.

Ondokuzmayıs Hurdacı Sitesi

Hurda motor, hurda titanyum, hurda şablon nikel, imalat artığı, karbür hurda alıyoruz.

Samsun Ondokuzmayıs hurdacılar sitesi içerisinde profesyone hizmet sunmaktayız. Kesinlikle hurda araç veya traktör hurdası alımı yapmamaktayız. Bu sebep ile hurda araç yedek parça için aramamalısınız. Eminiz Ondokuzmayıs oto sanayisi içerisinde oto yedek parça alan firmalar bulabileceksiniz. Rica ediyoruz bu işlerde o firmaları arayın.

Ondokuzmayıs OSB organize sanayi bölgesi hurdacısı olarak yakınınızdayız. Hurdacılıkda ayrım yapmadan her hurdayı alıyoruz. Nema 17, Nema 34, Nema 46, Nema 23 hurda step motor alıyoruz.

Ondokuzmayıs ta Çinko Hurdası Alanlar

Çinko, yer kabuğunda en çok çıkarılabilen metal elementlerdendir. Antik çağlardan bu yana biliniyor. Lakin ne yazık ki kullanım yöntemi ve üretimi tam manasıyla öğrenilemediğinden öteki metaller ile karıştırılarak kullanılmıştır. Ondokuzmayıs hurdacı firma olarak hurda çinko levha, çinko çatı sökümü ticaretiyle uğraşan firmayız.

Geçiş metalleri arasında bulunan çinko mavimsi açık gri renktedir. Elementler içinde bulunan çinko halojen, amin, siyanür, amonyak iyonları ile kompleks bileşikler meydana getirmektedir.

Ondokuzmayıs’ta Hurda Kağıt Alım Satımı

Dilediğiniz yerden kağıt peçete, defter, hurda okul kitabı, fotokopi kağıtları alım satımlarında alışkanlık haline getirdiğimiz fazladan özen ile müşterilerimize daha fazla kazanma avantajı sunuyoruz. Ondokuzmayıs hurda kağıt fiyatları öğrenmek için arayabilirsiniz. Sitemizde yer alan kağıt hurdası hakkındaki paylaşımı okuyabilirsiniz. Ondokuzmayıs ta kağıt ve karton hurdası alan geri dönüşüm firmaları içerisinde hurdacılık hizmeti sunmaktayız.

derinden çok fiyatlarla kartonlar, koli hurdaları, karışık renkli kağıt hurdaları, hurda beyaz kağıt alıyoruz. Ondokuzmayıs hurdacı firma olarak kuşe kağıt hurda, bristol kağıt hurdası, kullanılmış gazete için Ondokuzmayıs’ta uygulanandan yüksek fiyat sunuyoruz.

Çelik Raf Hurda Alanlar

Ondokuzmayıs raf hurdası fiyatları hakkında detaylı almak için hatlarımızı aramanız yeterli olacaktır. Hurda market rafı alım satımı yapıyoruz. İkinci el raf ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.. Fiyatları takip etmek için 2.el raf alımı sayfamıza göz atabilirsiniz. Çoğunlukla kapatılmış ayakkabıcılar tarafından satışa sunulan market rafları, hurda çelik raf, demir raflar, ürün teşhir reyonları, hurda mağaza rafları içinden personelimizce seçilen yeniden farksız duran ikinci el market rafları satıyoruz.

Ondokuzmayıs’ta İkinci el Jeneratör Hurdası Alım Satımı

Ondokuzmayıs’ta ikinci el jeneratör hurdası alım satım hizmeti sunmaktayız.
Ondokuzmayıs ikinci el jeneratör fiyatları sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzun süreli kullanıma bağlı olarak her türlü malzemenin ömrünü tamamlaması ve bozulması olasıdır. Ama eski jeneratör bozuk olsa dahi alınıp satılabilir.

Seyyar elektriğe ihtiyaç duyulan yerlerde jeneratörden faydalanılmaktadır. Hurda jeneratör satanlar bizden teklif istemelisiniz.

Ondokuzmayısta Plastik Hurdası Alanlar

Yüksek tonajlı pimapen parçası, mavi ve kırmızı kapak hurdası, şeffaf naylon hurdası, şeffaf pet şişe hurdası, kırkambar plastik hurda alım satımı için güncel fiyat sunuyoruz. Plastik; Oksijen, (H) hidrojen, (C) Karbon, Azot (N) ve bazı organik veya inorganik elementler kullanılarak oluşturulan monomer ile polimer malzemelere verilen isimdir.

Ondokuzmayıs’ta hurda jelatin, ABS plastik, hurda kristal polistiren, polipropilen hurdası ticaretinde öncülük etmekteyiz.
Ondokuzmayıs hurda pimapen fiyatları bulunan listemiz için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

2. El Endüstriyel Restoran Malzemeleri Alım Satımı

Kısa süre kullanılan buz makineleri, tezgah altı dolap, pansiyon tipi çamaşır makinaları, pizza dolapları, tezgah, endüstriyel bulaşık makinası alıp satmaktayız. Sanayi tipi mikser, su sebilleri, ayran köpürtme makineleri, kahve makineleri, bardak mısır arabası, kıyma çekme makinesi dişlisi, tabldot, çay ocağı malzemeleri temin ediyoruz. Ardiyelerimizdeki döner ocağı, teşhir dolapları, hamur kazanları, sanayi tipi yemek ocağı, hücreli aspiratör, küvet, krom paslanmaz evye, bakır davlumbaz, krom paslanmaz salata reyonları vb. endüstriyel tipte mutfak malzemelerini incelemeniz amacı ile sizleri işyerimizi ziyaret etmeye davet ediyoruz. İkinci el tabak tezgahı, bardak kurutma makinesi, tezgah üstü iki kapaklı dolap, bardak, çanak, çorba kasesi, bakır tepsi, tava, tencere, kazan satmak isteyenler firmamızın numarasını arayabilirsiniz. 2. El endüstriyel tip mutfak ekipmanları almaktayız.

Fabrika Bozumu

Ondokuzmayıs fabrika yıkım işlerini gerçekleştiriyoruz. Sökümden önce yıkımı istenen iş yerinin detaylı şekilde incelenerek gerekli araç ve gereçlerin ayarlanması daha doğru bir çalışma olur. Her inşaatın projeleri kendisine özgü olabilmektedir. Dolayısıyla yıkımları farklı olabilmektedir. Bina yıkım işleri tamamlamak ekosistemin korunması ve iş sağlığı bakımından risk taşıyan işler içersindedir. Uzmanlık alanı yıkım olan personeller tarafından kontrollü bir biçimde tamamlanmalıdır.

Ondokuzmayıs ta Hurda Sac Alım Satımı

Kiler tavanı kaplamak amacıyla kullanabilirsiniz. Ondokuzmayıs’ta sac hurdası alım satımı amacıyla şimdi bizi arayabilirsiniz. Sac; demirin ince veya kalın levha biçimine getirilmiş halidir. Merdaneyle çeşitli inceliklerde düzleştirilerek elde edilir. Belirli standart ölçülerde kesilir. Hurda sac geri dönüşüm yapan firmalar için önemlidir. Varil, çatı kaplaması, straforlu sandviç panel, kapı üretimi sırasında kullanılmaktadır. Değişik uçak, gemi gövdelerinde, tekerlekli vasıtaların kaplamasında sıkça kullanılmaktadır. Demir kapı, varil, çatı, straforlu sandviç panel üretimi sırasında kullanıldığı görülmektedir. Tüm saydığımız eşyalardan hurda sac levha çıkarılmaktadır.

Güncel Anlık Ondokuzmayıs Hurda Fiyatları

Kurumsal sitemizdeki Ondokuzmayıs hurda fiyatları anlık değiştirilmektedir. Anlık hurda fiyatları öğrenmek için hemen arayın. Daha kesin güncel hurda fiyatları metini okuyabilirsiniz. Bütün hurda alımlarımızı en yeni Ondokuzmayıs hurda fiyatlarıyla tamamlıyoruz.

Ondokuzmayıs’ta Elektronik Hurda Alanlar

Sıfır ve temiz kullanılmış elektrikli ev eşyası alım satımında peşin para ödemeler yapıyoruz. Dizüstü bilgisayar Hurdası güç kaynağı, işlemci, ADSL modem, DDR Rulo, sunucu, ram, ekran kartı, yeni nesil ana kart, LCD monitör, sabit disk, ses kartı, renkli yazıcı, fotokopi makineleri, fotoğraf tarayıcı, elektronik kart satmak maksadı ile iletişime geçebilirsiniz. Röleler, adaptör, termik röle, GSM istasyon kartları, kontaktörler, tuşlu telefon işlemcileri, trafo, elektrik panoları satın alıyoruz. Ütü masası, bulaşık makineleri, vantilatör, fırın, mini buzdolabı, terazi, klima, fön makinesi, kombi, türk kahvesi ve çay makineleri, ocak, çamaşır makineleri, ütü alımı yapıyoruz.

Çelik Konstrüksiyon ve Çatı Sökümü

Kapalı mekanlar için en önemli konulardan biri şüphesiz çatılardır. Çelik çatı çalışmaları daha uzun ömürlüdür. Ondokuzmayıs çelik konstrüksiyon ahır sökülmesinde deneyimli personellerimizle hizmet veriyoruz. Çelik çatı sökümü yapıyoruz. Sökümden kalan çelik parçalar geri dönüşüm yöntemleriyle değerlendirilir. Çelik binalarla prefabrike fabrikalar sökülürken işletmenin imar projelerine özen gösterilmelidir. Böylece ikinci el çelik çatı makası ve 2.el çelik malzemeler şeklinde satılacak olanlar değer kazanır. Dayanıklılık açısından en ideali çelik çatılardır. Metal çatı, kenet çatı, panel çatı, skylight, hareketli cam çatı, polikarbon çatı, tonoz çatı vb çeşitleri bulunmaktadır. Tüm bu çelik çatı çeşitlerinin yıkım sökümü birbirinden farklıdır.

Yağmur Oluğu Hurda Kurşun Alım Satımı

Kurşun kullanılmakta olan en eski metaller içindedir. Kurşun madeni akü imali, radyasyon yalıtımlarında, çeşitli alaşımlar üretilirken, kablo izolasyonu, mühimmat üretiminde, benzin katkısı olarak yakıt üretiminde, pigmentlerde sıkça kullanılmaktadır.

Doğada doğal olarak bulunmaktadır. Ondokuzmayıs hurdacı Özkutlusan olarak levha kurşun, Çatı minare kurşunu, hurda kurşun boru, kurşun yağmur oluğu hurdası söküm işleri için yerinize geliyoruz. Ayrıca Ondokuzmayıs ta çinko hurda almaya devam ediyoruz. Çinko hurdası satmak için hemen aramadan karar vermeyin. Kurşun cevherleri patlatma, kazma, kırma ve öğütme ve benzeri aşamalarla çıkarılmaktadır. Ekstraktif metalurji ile işlenir.

İkinci El İnşaat Malzemeleri Satan Firmalar

Birde batan esnaflardan edindiğimiz defolu tavan, kiremitler, fayans kalebodur, su geçirmez laminant parke satışı gerçekleştiriyoruz. Şantiyelerde boya makinesi, yük asansörleri, alçı makinesi, harç mikseri ikinci el seyyar iskele, hurda 2.el plywood satılıktır. Yıkılmış ardiye vb. binalardan sökülen hala kullanılabilir durumda 2.el demir kapı, pencere, mutfak dolapları satıyoruz.