Dulkadiroğlu Hurdacı

Dulkadiroğlu hurdacı ve geri dönüşümcüsü olarak her nevi inşaat demiri hurdası almaya devam ediyoruz. Hurda malzeme alımında tecrübe ile ederinin üzerinde fiyat listeleri sunabiliyoruz.

Dulkadiroğlu daki piyasasının üzerinde hurda fiyatlarıyla hurdacılık hizmeti vermekteyiz. Özkutlusan size durmadan hizmet veriyor. Kahramanmaraş Dulkadiroğlu hurdacı şirketi olmanın haklı mutluluğunu bizi tercih edenlerle paylaşıyoruz.

Elinizde ne kadar hurda malzemeniz varsa vaktinizi durduk yere harcamayarak telefon numaralarımıza ulaşarak üç dakika geçmeden fiyat teklifi alabilirsiniz. Tonajlı hurda eşya ticaretlerinde Dulkadiroğlu hurda fiyatlarından yüksek fiyat teklif etmekteyiz. Dulkadiroğlu hurdacı firmalar içindeyiz. Dulkadiroğlu’dan ikinci el ofis mobilyası ve hurda eşyalar alım satımı için nakit ödeme yapmaktayız.

Özkutlusan kalitesiyle Dulkadiroğlu çevresinde hurda alım ve geri dönüşüm faaliyetlerine profesyonellik kazandırmaktayız. Hurdalarınızı adresinizden almak amacı ile Dulkadiroğlu’da hurda alım deposu açıyoruz. Malzeme alımı yaparken değerini nakit olarak ödemekteyiz. Dulkadiroğlu da hurda plastik ve metal geri dönüşüm şirketiyiz.

Profesyonel Dulkadiroğlu hurdacı firması olarak yükseltilmiş fiyat listeleri ile çağırdığınız yere geliriz. Dulkadiroğlu daki geri dönüşüm şirketleri içinde hizmetlerimizle lider olmayı başarmaktayız.

Dulkadiroğluda Hurda Alan Yerler

Dulkadiroğlu’da her türde hurda alım satımı işlerinde profesyonel hizmet sunuyoruz. Dulkadiroğluda çelik hurdası, hurda kalay, zamak hurdası, torna artığı, çinko almaya devam etmekteyiz. Dulkadiroğlu etrafında adresten hurda alıyoruz.

Şimdi de sizlere Dulkadiroğlu’da hurda alan firmalar ile firmamız arasındaki tecrübe farkını anlatmaya çalışacağız. Elindeki hurdaları satmak isteyenlerin memnun kalmasına öncelik vererek sürüm sayesinde kazanarak hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu sebep ile her türlü profesyonel hizmeti ayağınıza getirmekteyiz. Yüksek tonajlı sarı hurda, ve çinko hurdası, kurşun hurdası, hurda bakır, kablo hurdası, hurda alüminyum,toplama demir alımlarında Dulkadiroğlu piyasasından daha fazla fiyat teklifleri sunuyoruz. Dulkadiroğlu’da hurda alan hurdacılar arasında hızlı hizmet ve deneyimli kadromuzla lider konuma geçiyoruz.

Dulkadiroğlu Hurdacı Firmalar

Sizde her tür hurda malzeme satışı nedeniyle telefon numaralarımızı aramalısınız. Dulkadiroğlu hurdacı firması olarak Dulkadiroğlu’nun tamamında her tür hurda alımı yapıyoruz. Her tonajdaki hurda için orada bulunan araçlarımızı yönlendiriyoruz. Hurdacılık ve geri dönüşüm hizmetlerinde 29 yıllık tecrübe ile Dulkadiroğlu piyasasına öncülük etmeye devam etmekteyiz. En yakın Dulkadiroğlu hurdacı numaramızı arayın. Kahramanmaraş’ın tüm sokaklarında yaptığımız gibi Dulkadiroğlu etrafında da tüm hizmetlerimizi özveriyle yerine getiriyoruz. Profesyonel Kahramanmaraş hurdacı ihtiyaçlarınızı karşılamak için buradayız.

Dulkadiroğlu da hurdacı sitesi mi arıyordunuz? Dulkadiroğlu’nun tecrübeli hurdacısı Özkutlusan’la tanışma vaktiniz geldi! Sürümden kazanmayı amaçlıyoruz.

Dulkadiroğlu Hurdacı Numarası

Dulkadiroğlu hurdacılık hizmetlerimizi verdiğimiz alanlar arasındadır. Yirmi dokuz seneden şimdiye değin on binlerce kiloda hurda malzemeyi geri dönüşüm ile ekonomiye kazandırabildik. Bu sayede çok daha fazla doğal kaynağın yok edilmesinin önüne geçildi.

Görüldüğü gibi hurdacılık ve geri dönüşüm doğaya yatırım yapmaktır. Sizde dilerseniz elinizde bulunan hurdayı bize satarak ülke ekonomisine ve çevreyi korumaya yardım edebilirsiniz. Dulkadiroğlu hurdacı telefonu sayfamızın altında bir tıkla arayabileceğiniz konumda yer alıyor.

Bu sebep ile hurda atık satışı yapmak nedeniyle sitedeki telefonumuzu tuşlamanız yeterlidir. Fazla süre geçirmeden arayın, güncel hurda fiyatlarıyla hurda malzemelerinizi değerinde satabilirsiniz.

Dulkadiroğlu Kablo Hurdası Alım Satımı

telefon kablo hurdası, hurda yağlı içli ptt kablosu, ptt kablo içi deşe hurdaları, ptt kablosu satarak daha çok para kazanmayı arzulayanlar bize ulaşın. Dulkadiroğlu’da kablo hurdası alan yerler içindeyiz. Kablo alan hurdacılar hakkında yazılmış gönderiyi inceleyin. Hurda %30 bakırlı kablo, hurda %40 bakırlı kablolar, %50 bakırlı hurda kablo, hurda elektrik kabloları alıyoruz. Enya kablolar, iç tesisat kablosu hurdası, hurda antigron kablolar, karışık kablo hurdaları, tek damar kablo hurda alımı yapan firmayız.

Dulkadiroğlu nun en büyük hurdacısı ile kârlı bir hurda satımı diliyoruz. Dulkadiroğlu’da hurda kablo alımı yapıyoruz. Bu bölgede hurda çelik içli enerji kablosu, çelik zırhlı kablo hurdaları, yeraltı enerji kabloları, fare yemez kablo için ederinin üzerinde öneriyoruz. Yüksek miktarda hurda kablo alışverişinde hurda kablo piyasası oldukça yüksek teklifler veriyoruz.

Dulkadiroğlu Pirinç Sarı Hurda Alım Satımı

Dulkadiroğlu hurdacı Özkutlusan olarak sarı araiş MS-70, sarı araiş hurda MS-64, sarı çubuk talaşı, araiş sarı, MS-58 hurda sarı çubuk ucu almaktayız. Bu sayfadaki Dulkadiroğlu merkezdeki pirinç sarı fiyat listesini arzu edene günlük gönderiyoruz. Hurda pirinç sarı fiyatları içerikli sayfamıza bir göz atabilirsiniz. Dulkadiroğlu hurda sarı fiyatları öğrenmek için arayınız.

Özkutlusan firmamız Dulkadiroğlu’da hurda sarı alanlar içindeyiz. Dulkadiroğlunun tamamında hurda bronz araiş Cusn8, hurda sarı imalat artığı, hurda sarı radyatör, hurda su saati, sarı kırkambar, hurda sarı külçe MS-58, hurda sarı musluk alanlar arasındayız.

Hurda Demir Alan Dulkadiroğlu Hurdacı

Yerinden demir yangın merdiveni, hurda tufal, asansör malzemeleri, pencere demiri, demir ev kapısı, alıyoruz. Demir, Dulkadiroğlu da çokça çıkarılan metaller arasındadır. Sayfamızda bulunan Dulkadiroğlu 1.sınıf hurda demir fiyatlarını kayıt olanlara her gün göndermekteyiz.

Yüksek tonajlı döküm demir hurdası, hurda inşaat demiri, inşaat demiri çubuğu hurdası, pik hurda demir, yıkım hurdası için peşin para ödeme yapmaktayız. Dulkadiroğlu hurdacısı olarak extra demir hurdası, demir talaş hurda, toplama demir hurda, teneke, DKP demir için nakit ödeme yapıyoruz. Demir hurda alan yerler içerisinde işletmemizi seçmenin çok yararını elde edeceksiniz. Güncel anlık demir hurda kilo fiyatı istemek sebebi ile bize ulaşabilirsiniz. Demir hurda alımı gönderisini okumak iyi gelecektir.

Dulkadiroğlu Krom Hurda Alımı

Krom hurda alan yerler makalesine bir göz atmalısınız. Dulkadiroğlu’da hurda krom için nakit ödeme yapıyoruz. Dulkadiroğlu hurda krom paslanmaz fiyatları sormak için arayın. Hurda krom alan Dulkadiroğlu hurdacı depsouyuz. Kahramanmaraş Dulkadiroğlu’da 430 kalite krom hurdası, krom makine parçası, 201 kalite krom paslanmaz hurda, 202 krom paslanmaz hurda, 430 kalite krom paslanmaz hurdası talaşı, paslanmaz krom 201 hurdası talaşı, krom paslanmaz 202 hurda talaşı alıyoruz.

Dilediğiniz yerden 304 paslanmaz krom hurdası talaşı, hurda krom 316 talaşı, paslanmaz krom 310 hurda talaşı, 310 krom paslanmaz hurdası, 304 kalite krom paslanmaz hurda, krom paslanmaz 316 kalite hurdası ticareti yapan hurdacıyız. Nikel metaliyle karıştırıldığında krom paslanmaz oluşur. Çok sert yapıya sahip olduğundan zırhlı araba dahil önemli alanlarda krom hurda kullanıldığı bilinmektedir.

Dulkadiroğluda Alüminyum Hurda Alanlar

Sitemizdeki Dulkadiroğlu hurda alüminyum kg fiyatını abonelerimize ücretsiz gönderilmektedir. Sitemizdeki hurda alüminyum makaleyi okuyun. Müşterilerimizin sayesinde Dulkadiroğlu’da her gün deneyim kazanıyoruz. Dulkadiroğlu’da konumdan alüminyum klima radyatörü, alüminyum curuf hurdası, hurda alüminyum alikobant içi siyah, alüminyum eloksallı profil alımı yapmak için irtibat kurmanızı bekliyoruz.

Alüminyum levha hurdası, alüminyum radyatör peteği hurdası, alüminyum talaşı, alüminyum kutu hurdası, hurda alüminyum imalat artığı satışı maksadı ile iletişim kurabilirsiniz. Her türlü yüksek tonajlı hurda alüminyum peşin alınır.
Dulkadiroğlu hurda alüminyum fiyatları için arayınız. Sert kartel, hurda alüminyum piston, alüminyum kalın profil, alüminyum araiş, alüminyum ofset matbaa hurdası Dulkadiroğlu hurdacısıyız.

Bizlere verdiğiniz destek sebebiyle teşekkürü hak ediyorsunuz. Kahramanmaraş Dulkadiroğlu’da alüminyum hurda alan hurdacılar içinde öncüyüz.

Hurda alüminyum tel, alüminyum tencere tava, alüminyum bakırlı petek hurdası, alüminyum tabak hurdası, hurda alüminyum jant, alüminyum sac alımı yapan firmayız. Alüminyum’un atom numarası 13 ‘dür. Rengi gümüş olan, sünebilen metal cinsidir.

Dulkadiroğlu’da Bakır Hurdası Alımı

Dulkadiroğlu da kurumsal hurdacısı olarak hurda bakır alıyoruz. İnce bakır profil hurda, kızıl bakır talaş hurda, hurda antigron bakır kırma granür, kırkambar bakır hurdası, 3/8 bakır boru hurdası, soyma bakır hurda, bakır yanık hurda alım satımı yapıyoruz.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu’da bakır hurdası alabilmek maksadı ile yeni depomuzu oluşturmayı başardık.
Dulkadiroğlu hurda bakır fiyatları bulunan listemiz için arayabilirsiniz. TTR kırma, büyük boy bakır kazan, hurda bakır tencere, bakır tel, lama bakır alınır. Güncel hurda bakır fiyatları içeriğimizde detaylı bilgi mevcut. Burdaki hurda bakır fiyat listesi Dulkadiroğlu’da değişmiş olabilir.

Hurda bakır tepsi, ham madde, hurda bakır levha, bakırlı petek, eşya almaktayız. Hurda bakır alan Dulkadiroğlu hurdacı iş yerimizi acilen arayarak kaliteli hizmetlerimizin tadına varmaya başlayın!

Dulkadiroğlu Çelik Konstrüksiyon Sökümü

Binaların en önemli taraflarından biri hiç kuşkusuz çatılarıdır. Çelik çatı yalıtımları uzatmaya yaramaktadır. Sağlamlık bakımından en ideal olanı çelik çatılardır. Metal çatı, kenet çatı, panel çatı, skylight, hareketli cam çatı, polikarbon çatı, tonoz çatı çeşitleri vardır. Her çelik çatı projelerinin yıkım söküm işleri diğerinden farklı yapılmalıdır.
Prefabrike yapı çelik konstrüksiyon ahırlar sökülürken işletmenin inşaat projeleri özenle incelenmelidir. Bu şekilde 2.el çelik çatı makası ve 2.el çelik konstrüksiyon malzeme olarak satılacaklar değerinde alınabilir. Dulkadiroğlu’da çelik konstrüksiyon bina sökümlerinde deneyimli saha ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Çelik çatı söküyoruz. Söküm sonrası artan çelik malzemeler geri dönüştürülebilir.

Sac Hurdası Alımı

Sac; metallerin ince veya kalın levha biçimine getirilen halidir. Merdaneyle farklı kalınlıklarda düzleştirilerek elde edilmektedir. İhtiyaca göre belirlenen boyutlarda şeritler halinde kesilir. Varil, çatı, sandviç panel, kapı üretiminde kullanıldığı bilinmektedir. Farklı uçak ve gemi gövdelerinde, tekerlekli otomobillerin kaplamasında kullanılmaktadır. Varil, demir kapı, straforlu sandviç panel, çatı üretimi sırasında kullanıldığı bilinmektedir. Tüm bu malzemelerin atılına sac hurdası denilir.
Sac hurdası geri dönüşüm firmaları için önemlidir. Depo çatısı kapatmak amacı ile kullanımı uygun olan oluklu sac temin edebilirsiniz. Dulkadiroğlu bölgesinde hurda sac almak amacıyla zaman harcamadan arayabilirsiniz.

Fabrika Sökümü

Bina yıkım işleri tamamlamak iş güvenliği açısından riskli işlerdendir. Uzmanlarca kontrollü bir şekilde tamamlanmalıdır. Dulkadiroğlu daki fabrika yıkım ve sökümü işinde lideriz.
Her yapının inşa projeleri ötekinden farklıdır. Bu sebeple yıkım şekilleri de farklı yapılmalıdır. Fabrikalar sökülürken önce yıkılacak üretim yerinin titizlikle dolaşılması gerekir.

Plastik Hurdası Alımı

Plastik hammadde, (C) Karbon, oksijen, Azot (N), (H) hidrojen ve bazı diğer organik veya inorganik elementler ile oluşturulan monomerle polimer malzemelerin ismidir. Dulkadiroğlu’da polistiren kristal, polipropilen moblen hurda, ABS plastik hurdası, jelatin hurdası alıyoruz.
Dulkadiroğlu hurda pimapen fiyatları öğrenmek için arayınız. İyi fiyatlarla hurda temiz pet şişe, kırkambar plastik, hurda mavi ve kırmızı kapak, hurda şeffaf naylon, pimapen hurdası alımı yapıyoruz.

Dulkadiroğlu Kurşun Hurdası Alan Hurdacı

Kurşunlar kabloların izolasyonlarında, benzin katkısı olarak yakıt üretiminde, pigmentler ve kimyasal maddelerde, çeşitli alaşımlar üretilirken, radyasyon yalıtımlarında, akü üretiminde, mühimmat üretiminde sıklıkla kullanılmaktadır. Dulkadiroğlu hurdacı Özkutlusan olarak hurda kurşun boru, kurşun levha, çatı söküm kurşunu, hurda kurşun yağmur oluğu alımı yapmaktayız. Ayrıca Dulkadiroğlu da çinko hurda alım satım hizmeti sunuyoruz. Çinko hurdası satın alanlar arayışındaysanız hemen arayabilirsiniz.

Cevherleri kazma, patlatma, kırma ve öğütme ve benzeri aşamalar sayesinde elde edilmektedir. Ekstraktif metalurji ile kullanılabilir hale getirilmektedir. Doğada doğal olarak çıkarılabilen metaller içindedir. Kurşun tarihten bugüne değin sıklıkla kullanılan metaldir.

Hurda Kağıt Alım Satımı

Hurda karton mukavva hakkında daha detaylı bilgi barındıran okuyabilirsiniz. Dulkadiroğlu da karton, kağıt hurdası almaktayız. Dulkadiroğlu da bristol kağıt hurdası, hurda gazete, kuşe kağıt hurdası alım satımında lider konumdayız. Değerinden yüksek fiyatlarla beyaz kağıt hurda, karton koli, renkli kağıt, kartonlar alıyoruz. Tonajlı defter hurdaları, kitaplar, A4 kağıt hurdası, hurda peçete kağıdı alımında uyguladığımız extra duyarlılıkla hurda alım satımı yapmak isteyenlere daha çok miktarda kazanma şansı veriyoruz.
Dulkadiroğlu hurda kağıt fiyatları hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçin.

Dulkadiroğlu 2.El İnşaat Malzemeleri Alan firmalar

Yıkılmış elbiseci binalarından sökülen kullanılabilir durumda ikinci el pencereler, mutfak dolapları, kapı alanlar arasındayız. Ayrıca kapanan iş yerlerinden edindiğimiz defolu çatı tavanları, kiremitler, fayans kalebodur, su geçirmez laminant parkeler satışı yapıyoruz.

İnşaat alanlarında inşaat vinci, boya tabancası, alçı sıva karıştırma makinesi, harç makinesi 2.el inşaat iskelesi, hurda 2.el plywood bulunur.

Hurda Elektronik Alım Satımı

Röle, GSM baz kartları, trafo, kontaktörler, adaptör, termik röleler, akıllı telefon kartları, elektrik pano malzemeleri satın alıyoruz. Kombi, merdaneli çamaşır makineleri, vantilatör, mutfak terazisi, klima, saç kurutma makineleri, bulaşık makineleri, ütü masası, ocak, fırın, çay ve türk kahvesi makineleri, mini buzdolabı, ütü fiyatı hakkında bilgi istemek amacıyla hemen arayın. Sıfır ve ikinci el elektronik eşya alım satımında bedelini teslim alırken ödüyoruz. Masa üstü Bilgisayar Hurdası porselen işlemci, SATA hard disk, ram, fotokopi makinesi, server, yazıcı, elektronik kart, ses kartı, bozuk modem, güç kaynağı, ekran kartı, DDR rulo, crt monitör, tarayıcı, ana kart alıyoruz.

Çinko Hurda Alım Satımı

Element olan çinko halojen, siyanür, amin, amonyak iyonları ile bileşikler oluşturmaktadır. Çinko metali, yerkabuğunda en fazla miktarda bulunan metal elementlerdendir.

Açık gri mavimsi renkteki çinkonun atom numarası 30 kütle numarası 65,409(4) g/mol’dür. Çinko, eski dönemlerden bu yana bilinen bir cevherdir. Ama nasıl üretileceği ve kullanılacağı tam anlaşılamadığından başka metallerle karıştırılarak element olarak kullanılmıştır. Dulkadiroğlu da hurda çinko levha, çinko çatı hurdası alım satımlarında güncel fiyat sunuyoruz.

Dulkadiroğlu 2 el Endüstriyel Restoran Ekipmanları Alımı

Profesyonel cafe ve lokanta mutfağı ekipmanları alıyoruz. 2. El paslanmaz krom tencere, tava, tepsi, kazan, cam bardak kurutma makineleri, tezgah altı dolap, servis bıçağı, tabak, bardak, tabak tezgahı satanlar bizi arayabilir. Tabldot, kıyma çekme makinesi dişlisi, bakırlı çay kazanı, tabldot, pop corn arabaları, su sebili, köpüklü ayran makinesi, kahve makineleri bulundurmaktayız. Ardiyelerimizdeki hamur yoğurma kazanı, döner ocağı, teşhir reyonları, endüstriyel set üstü ocak, yemek dilendiricileri, davlumbaz, krom paslanmaz evye, dilendirici küveti, endüstriyel aspiratör ve benzeri kafe restoran tipi otel ve mutfak aletlerini incelemeniz amacıyla siz çok değerli potansiyel müşterilerimizi depolarımızı gezmeye davet etmekteyiz. İş görecek durumda bulaşık makinaları, buz makineleri, çamaşır makinaları, tezgah üstü dolaplar, pizza bekletme dolabı, tezgah alıyoruz.

Dulkadiroğlu’da Hurda Akü Alımı

Elektriği kimyasal biçimde depolayarak lazım olduğunda elektrik şeklinde vermeye yarar. Akü, sadece ateşlemeye kullanmakla sınırlı değildir. Aynı zamanda voltaj ve amperaj dengelemek, alıcıya akım göndermek çok yüksek devirde alternatörün ürettiği voltaj düzeltmek maksadıyla aküden faydalanılarak araç korunmaya alınır. Dulkadiroğlu hurda akü fiyatları hakkında bilgi edinmek için arayın. Aydınlatma, çalıştırma ve ateşleme amaçlı aküler kullanılmaya devam edilmektedir. Akü; otobüsler, arabalar, motorsikletler benzeri elektrik enerjisi ihtiyacı bulunan taşıtlar ile bir takım elektrikli aletlerde kullanılmaya devam ediliyor. Hurda kuru akü, sulu akü hurda, küçük akü hurdaları alım satım hizmeti sunuyoruz.

Dulkadiroğlu Anlık Hurda Fiyatları

Buradaki Dulkadiroğlu hurda fiyatları haftada bir defa değiştirilmektedir. Güncel Dulkadiroğlu hurda fiyatları sormak için uzmanlarımızı arayabilirsiniz. Profesyonel Dulkadiroğlu hurda fabrikası olarak hurda alımını özel hurda fiyatlarıyla tamamlıyoruz. Kesin hurda fiyatları 2022 konuyu ziyaret edin.

Jeneratör Hurdası Alanlar

İkinci el jeneratör satanlar firmamızdan teklif isteyebilirsiniz. 2.el jeneratör alımında en doğru fiyat teklifini uygulamaktayız.
Dulkadiroğlu hurda jeneratör fiyatları bulunan sayfamızı görmek için yetkililerimizle irtibata geçebilirsiniz. Yaşamı kolaylaştırılan elektrik enerjisinin olmadığı yerlerde elektrik jeneratöründen faydalanılmaktadır. Uzun süreli kullanıma bağlı olarak her malzemenin ömrünü tamamlayıp daha fazla kullanılamaz hale gelmesi olasıdır. Ancak ikinci el jeneratör çalışmıyor olsada atıl sayılamazlar.

Dulkadiroğlu Hurdacı Sitesi

Dulkadiroğlu yeni sanayi hurdacı firmasıyız. Hurda ticareti yaparken ayrım yapmıyoruz. Nema 17, Nema 46, Nema 34, Nema 23 hurda step motor almaktayız.

Hurda imalat artığı, hurda motor, hurda karbür, hurda nikel şablon, titanyum hurdası alıyoruz.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu hurdacılar sitesi içerisinde 7/24 hizmet sunmaktayız. Katiyen hurda araç veya motosiklet hurdası almıyoruz. bu sebeple hurda araba yedek parça için telefon kabul etmemekteyiz. Bundan eminiz Dulkadiroğlu oto sanayi sitesi içerisinde hurda otomobil parçası işleri ile meşgul olan yerler vardır. Rica ederiz ikinci el oto parçası ihtiyaçlarınızda alım satımı yapan firmalar ile iletişim kurun.

Dulkadiroğlu Çelik Raf Hurdası Alanlar

2. el raf ihtiyaçlarınız için çıkma raflarımız mevcut. Konu hakkında daha geniş bilgi edinmek maksadıyla hurda raf alan hurdacı sayfamıza bakabilirsiniz. Hurda çelik raf alıyoruz.

Genellikle yenilen baharatçılardan temin ettiğimiz reyonlar, çelik raf hurdaları, hurda market rafı, hurda demir raflar, mağaza raf hurdası içlerinden seçtiğimiz sıfır gibi 2. el raf satan hurdacılar arasındayız. Dulkadiroğlu hurda metal raf fiyatları istemek amacıyla telefonlarımızı aramanız yeterlidir.