Beytüşşebap Hurdacı

Beytüşşebaptaki hurdacılar içinde her cins ikinci el eşya ticareti yapıyoruz. Bize satacağınız hurdanızı adresinizden almak amacı ile uzman ekip oluşturduk.

Beytüşşebap hurdacı firması olarak her türlü hurda alıyoruz. Alacağımız malzemenin değerini nakit bir şekilde ödüyoruz. Beytüşşebap’ın tamamında hurda malzemeler ve az kullanılmış ev eşyası değerinde alıyoruz.

Özkutlusan sizlere haftasonları da hizmet sunmaya devam ediyor. Beytüşşebapta hurda dönüşümü yapan şirketiz.

Ne kadar hurdanız olursa olsun zaman kaybetmeden numaralarımızı tuşlayarak 5 dakika içinde fiyat teklifi vermemize yardımcı olabilirsiniz. Beytüşşebap hurda firmalar içinde hizmetlerimizle liderlik yapıyoruz. Beytüşşebapta hurda malzeme alımı yapanlardan biri olarak hizmetlerimizi sizin için burada anlatmaktayız.

Beytüşşebap taki hurda atık piyasasısının üstünde hurda fiyatları ile her nevi hurda alımı yapıyoruz. Tonajlı miktarda hurda eşya satımında Beytüşşebap fiyatlarından yüksek fiyat teklif etmekteyiz. Beytüşşebap hurdacı firmalar içerisindeyiz.

Özkutlusan firmamız ile Beytüşşebap genelinde hurda alım satım ve geri dönüşüm hizmetlerini kurumsalık ile devam ettirmekteyiz. Hurda alımında özenle hurdalarınızı kıymetinin üstünde nakit olarak alıyoruz.

Beytüşşebap’ta Hurda Alan Yerler

Müşteri memnuniyetine öncelik vererek çok çalışmadan daha fazla yüksek kazanç elde etmeyi hedefliyoruz. Dolayısıyla her türde hizmeti kapınıza kadar getirmekteyiz. Beytüşşebap’ta kalay, hurda CNC torna artığı, çelik hurdası, zamak antimon hurda, çinko alımı hizmeti vermekteyiz. Bugün de sizler gibi hurdasını satmak isteyenlere Beytüşşebap ta hurda alan geri dönüşüm firmaları ile bizim aramızdaki deneyimimizi anlatmaya çalışmaktayız.

Beytüşşebap merkezinde her türlü hurda malzeme alımı hakkında bilgi paylaşmıştık. Yüksek tonajlı demir hurdası, bakır, çatı minare kurşunu, kablo, çinko, sarı hurdası ve alüminyum hurdası alırken fiyat listeleri uygulamaktayız. Beytüşşebap ta hurda alım satımı yapanlar içinde hızlı hizmet ve deneyimli personelimiz ile sektörün lideri konumdayız. Beytüşşebap içerisinde istediğiniz yerden hurda ve ikinci el malzeme alım satımı yapıyoruz.

Beytüşşebap’ta Hurdacı Telefonu

Boşa süre harcamadan arayın, en iyi hurda fiyat listesi ile hurda malzemelerinizi peşin paraya çevirebilirsiniz. Bu sebep ile hurda atık satışı yapmak için bizi aramanız yeterli olacaktır. Anlattığımız gibi hurdacılık ve geri dönüşüm geleceğe ve doğaya fayda sağlamaktır. Sizlerde dilerseniz elinizde bulunan hurda malzemenin dönüştürülmesini sağlayarak ülke ekonomisine yardım edebilirsiniz.

Beytüşşebap hurdacı numarası iletişim sayfasının içinde kolayca arayabileceğiniz şekilde bulunuyor. Beytüşşebap yerinden her türde hurda alımı hurda alım satımı hizmetleri verdiğimiz alanlar içinde yer almaktadır. Yirmi dokuz yıldır binlerce kilo araiş hurdasını geri dönüşüm aracılığı ile ülke ekonomisine kazandırmayı başardık. Hizmetlerimiz ile kullanılandan az doğal kaynak yok edildi.

Beytüşşebap’ın Hurdacısı

Beytüşşebap çevresinde hurdacısı mı arıyorsunuz? Beytüşşebaptaki en tecrübeli geri dönüşüm firması Özkutlusan kurumsal ayağınıza getiriyor! Sizlerde her türde hurda malzeme satışı amacıyla çağrı merkezimizi aramalısınız.

Daha fazla emek sarfederek standartlardan fazla kazanç elde etmeye özen göstererek standartlarımızı arttırıyoruz. Beytüşşebapta hurdacı olarak Beytüşşebap’ın etrafında hurdacılık hizmetleri sürdürüyoruz. Her kilodaki atık malzemenin alımı için uygun araçlarımızı gönderiyoruz. Yirmi dokuz senelik deneyimle faaliyet alanımıza ferah bir nefes getirmeyi amaçlıyoruz. En yakın Beytüşşebap hurdacı firmamızı arayabilirsiniz. Şırnak’ın her yerinde yaptığımız gibi Beytüşşebap genelinde de tüm faaliyetlerimizi özveriyle yerine getiriyoruz. Deneyimli Şırnak hurdacı ihtiyacınızda özenli hizmet sunuyoruz.

Beytüşşebapta Pirinç Sarı Hurda Alımı

Beytüşşebap’ta sarı kırkambar, külçe sarı hurdası, sarı oto radyatör hurdası, sarı su saati hurdası, hurda sarı musluk, hurda fosfor bronz, hurda sarı talaşı alan yerler içindeyiz. Sitemizdeki Beytüşşebap pirinç sarı ton fiyatını bedelsiz gönderiyoruz. Sayfamızdaki sarı pirinç alan hurdacılar metini inceleyin.
Beytüşşebap hurda sarı fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

Beytüşşebap’ta hurda sarı alım satımı yapıyoruz. Özkutlusan olarak her türde sarı pirinç araiş, sarı çubuk ucu hurdası, MS-64 sarı araiş hurdası, araiş sarı, sarı çubuk talaşı MS-58 hurdası alım satımı yapıyoruz.

Beytüşşebap’ta Hurda Alüminyum Alanlar

Beytüşşebapta adresten alüminyum curuf, hurda alüminyum kompozit, alüminyum klima radyatörü hurdası, hurda alüminyum eloksallı profil alabilmek için iletişim kurmanızı bekliyoruz. Beytüşşebap alüminyum hurda alan firmalar arasında öncüyüz. Alüminyum kalıp, alüminyum sert kartel hurdası, alüminyum araiş, alüminyum piston, alüminyum profil hurdası ticareti yapıyoruz. Alüminyum tel hurdası, alüminyum tencere, alüminyum jant, alüminyum çatı sacı hurdası, alüminyum petek, alüminyum tabak için nakit ödeme veriyoruz.

Müşterilerimizin sayesinde her geçen gün profesyonelleşiyoruz. Sayfamızdaki Beytüşşebap alüminyum hurda kg fiyatını telegram grubumuza üye olanlarla paylaşıyoruz. Her tür tonajlı alüminyum hurdası alım satımı yapılır. Beytüşşebap hurda alüminyum fiyatları için yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Kimyasal elementlerden sayılabilecek olan alüminyumun atom numarası 13 ‘dür. Rengi gümüş olan, sünebilen metaller arasındadır.

Hurda alüminyum kutu, alüminyum levha hurda, alüminyum imalat atığı, alüminyum radyatör peteği, hurda alüminyum talaş alım satımı amacıyla arayın. Özkutlusan’a gösterdiğiniz destek nedeniyle sonsuz teşekkürler.

Beytüşşebap Hurdacı Hurda Bakır Alımı

Soyma bakır, yanık bakır, kırkambar hurda, ince profil hurda, antigron hurda, hurda bakır talaşı, 1/2 bakır boru alımı yapıyoruz. Beytüşşebap’ta bakır hurdası alımı yapan hurdacı telefon numarasını şimdi arayın kaliteli servislerimizin keyfini yaşayın! Beytüşşebap ta bakır hurdası almak için yeni bir depo oluşturduk. Beytüşşebap hurda bakır fiyatları bulunan listemizi incelemek için arayabilirsiniz. Kap kacak, levha, bakırlı petek, hurda, hurda bakır ham madde alım satımı için arayınız.

Bakır alan hurdacı sitemizde detaylı bilgi bulabilirsiniz. Beytüşşebap hurda bakır kg fiyatı sürekli değişmektedir. Beytüşşebap ta en iyi hurdacısı olarak bakır hurda alımı yapıyoruz. Kalaylı bakır tencere, bakır lama hurdası, bakır TTR kırma granür hurdası, hurda bakır tel, kazan alırken müşteriye özel fiyat teklifleri sunuyoruz.

Beytüşşebap ta Kablo Hurda Alımı

Tonajlı kablo hurdası alışverişinde kablo hurdası piyasasından daha yüksek fiyat teklifi sunuyoruz. Beytüşşebap’ta hurda kablo alımı yapıyoruz.

Sayfamızdaki hurda kablo alanlar yazıyı inceleyin. Tek damar kablo, enya kablo hurdası, hurda karışık kablo, iç tesisat kablo hurdası, antigron kablo için peşin ödeme veriyoruz. Beytüşşebapta kablo hurdası alan yerler içindeyiz. Beytüşşebap ın en büyük hurdacısı ile kârlı bir ticaret temenni ediyoruz.

Hurda ptt kablosu, ptt kablo içi (deşe), hurda telefon kabloları, hurda yağlı içli ptt kablosu satanlar hemen bizi arayabilir. Hurda elektrik kabloları, %50 bakırlı kablolar, hurda %30 bakırlı kablo, hurda %40 bakırlı kablo alıyoruz. Beytüşşebap’ta yeraltı kablosu, çelik zırh kablo, yer altı enerji kablo hurdası, hurda fare yemez kablolar alım satımı yaparken en güzel fiyatı vermekteyiz.

Hurda Krom Alımı

Beytüşşebap etrafında hurda krom alımı yapıyoruz. Beytüşşebap hurda paslanmaz krom fiyatları için bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Sert olduğundan zırhlı araçların kaplamaları dahil bir çok yerde krom hurda kullanılmaktadır. Nikel metaliyle karıştırılarak paslanmaz oluşur.

Şırnak Beytüşşebapta 201 paslanmaz krom hurdası, paslanmaz krom 430 kalite hurda talaşı, 201 kalite krom hurda talaşı, krom makine parçası, 202 krom paslanmaz hurda talaşı, hurda krom paslanmaz 430, krom paslanmaz 202 kalite hurdası alımı yapmaktayız. Hurda krom paslanmaz alan fabrikalar içinde faaliyet gösteren Beytüşşebap hurdacı depsouyuz.

Hurda krom alanlar makalesini okuyunuz. Konumdan 304 kalite krom paslanmaz hurdası, paslanmaz krom 316 kalite hurda, hurda paslanmaz krom 310, krom paslanmaz 304 hurda talaşı, hurda paslanmaz krom 310 talaşı, paslanmaz krom 316 hurdası talaşı ticaretiyle uğraşan hurdacı firmasıyız.

Beytüşşebap Hurdacı Demir Hurdası Alımı

Demir hurdası alan geri dönüşümcüler içerisinde bulunuyoruz.
Beytüşşebap hurda demir fiyatları bulunan listemize ulaşmak için yetkililerimizle irtibata geçebilirsiniz. Hurda demir, Beytüşşebap ta en fazla çıkarılan metaller içerisindedir. Buradaki Beytüşşebap ekstra demir hurdası kg fiyatını grubumuzdakilerle bedelsiz paylaşıyoruz. Toptan inşaat yıkım hurdası, hurda inşaat demiri, hurda inşaat demiri çubuğu, demir döküm hurda, pik demir alıyoruz. Beytüşşebap hurdacı firma olarak demir talaş hurdası, ekstra demir, dkp demir hurdası, teneke hurdası, hurda toplama demir için güncel fiyat sunuyoruz.

Bulunduğunuz yere en yakın adresten demir ev kapısı, tufal hurdası, asansör malzemeleri, hurda demir trabzan, hurda pencere korkuluğu, ticaretiyle uğraşan firmayız. Güncel demir hurdası ton fiyatı talep etmek amacı ile fazla gecikmeden arayabilirsiniz. Anlık demir hurdası fiyatları bölümünü okumalısınız.

Beytüşşebap 2. El Endüstriyel Restoran Ekipmanları Alımı

Titiz kullanılmış olan endüstriyel bulaşık makinaları, tezgah, endüstriyel çamaşır makinaları, tezgah altı 3 kapaklı dolaplar, pizza bekletme dolabı, buz makineleri alıyoruz. Profesyonel restoran ekipmanları alımı yapıyoruz. Doğalgazlı çay kazanı, pop corn arabaları, ayran köpürtme makinesi, su sebili, espresso makineleri, kıyma makinesi dişlisi, tabldot ihtiyacınızı karşılayabiliyoruz. Depomuzdaki teşhir reyonları, döner ocakları, hamur yoğurma kazanları, hücreli aspiratör, krom paslanmaz evye, davlumbaz, dinlendirme küveti, paslanmaz yemek dilendiricileri, lokanta tipi 3 gözlü ocak vb endüstriyel tipte mutfak aletlerini inceleyebilmeniz amacıyla alıcıları işyerimizi ziyarete davet etmekteyiz. 2.el tabak tezgahı, bardak kurulama makinesi, tezgah üstü dolap, bardak, çanak, çorba kasesi, paslanmaz krom tencere, kazan, tava, tepsi satanlar firmamızı arayabilirsiniz.

Güncel Beytüşşebap Hurda Fiyatları

Bloğumuzda bulunan hurda fiyatları 2022 konuya bir göz atabilirsiniz. Güncel Beytüşşebap hurda fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için bizi arayabilirsiniz. Özkutlusan olarak hurda alımlarını en güncel Beytüşşebap hurda fiyatları ile gerçekleştirmekteyiz. Hurdacı sitemizdeki Beytüşşebap hurda fiyatları en az haftada bir güncel olarak değiştirilmektedir.

Beytüşşebap’ta Hurda Cam Alanlar

Cam yarısaydam yada saydam oldukça kırılgan ve sert bir yapıdaki sıvıları koruyan inorganik amorf yumuşak olmayan maddelerin isimdir. Çağımızda rengarenk soda şişesi, gazoz şişesi, cam su şişesi, içecek şişesi, süt şişesi, cam kavanoz, meşrubat şişesi, kola şişesi, konserve şişesi, çıkma araba camı hurdası, cam şişe benzeri cam hurdası oldukça fazla alınıyor. Beytüşşebapta cam hurda alan hurdacılar içerisindeyiz.

Sac Hurda Alımı

Çatı, demir kapı, straforlu sandviç panel, varil üretiminde kullanılmaktadır. Değişik gemi, uçak gövdelerinde, tekerlekli arabaların gövdesinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Demir kapı, sandviç panel, varil, çatı kaplaması üretilirken kullanılmaktadır. Tüm saydığımız malzemelerin atıl durumda olana sac hurdası denir. Sac; demirlerin ince veya kalın levha haline getirilmiş halidir. Haddelemeyle farklı kalınlıklarda düzleştirilerek üretilmektedir. Kullanım alanına göre belirlenen ölçülerde şeritler halinde kesilmektedir.

Şantiye çatısı kapatmak amacı ile rahatlıkla kullanılabilir. Beytüşşebap ta sac hurda alım satımı amacıyla şimdi bizi arayabilirsiniz. Hurda sac geri dönüşüm firmalarınca toplanır.

İkinci El İnşaat Malzemeleri Alımı

Yıkılmış elbiseci binalarından ayrılan hala kullanılabilir durumda 2.el demir kapı, mutfak dolabı, pencereler alıyoruz. Bununla birlikte iflas eden iş yerlerinden edindiğimiz defolu su geçirmez laminantlar, fayans, tavanlar, kiremit ucuz fiyatlara satışı gerçekleştiriyoruz.

Müteahhitlerce kullanılan boya makinesi, alçı sıva mikseri, yük asansörü, harç makinesi ikinci el demir inşaat iskelesi, hurda plywood alımı yapıyoruz.

Beytüşşebap Hurdacı Sitesi

Beytüşşebap OSB organize sanayi bölgesi hurdacısı olarak çalışıyoruz. Hurdacılıkda ayrım yapmadan alıyoruz. Nema 23, Nema 46, Nema 17, Nema 34 hurda step motor satımı yapıyoruz.

Şırnak Beytüşşebap hurdacılar sitesi içerisinden hizmeti yerinize getiriyoruz. Kesinlikle hurda araç veya motosiklet hurdası alıp preslemiyoruz. Bu neden ile hurda veya çıkma oto yedek parça sormak maksadıyla arama kabul etmemekteyiz. Eminizki Beytüşşebap oto sanayi sitesi içerisinde çıkma oto parçası ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek dükkanlar bulabileceksiniz. Rica ediyoruz 2.el oto parçası ihtiyacınızda bu türde yapanlar ile irtibata geçiniz.

Hurda nikel, hurda karbür, motor hurda, hurda titanyum, hurda imalat artığı satmak amacıyla arayabilirsiniz.

Beytüşşebap ta Fabrika ve Makine Sökümü

Beytüşşebap fabrika söküm ve bozumu konusunda bir numarayız. Öncelikle yıkılması istenen fabrika binasının detaylı bir şekilde dolaşılarak ihtiyaç duyulan araç ve gereçlerin ayarlanması çok daha doğrudur. Her inşa edilen yapının projeleri kendine özgü olabilmektedir. Bu nedenle yıkım şekli de ona göre tamamlanmalıdır. Fabrika yıkımı tamamlamak iş sağlığı ve güvenliği nedeniyle risk taşımaktadır. Uzmanlarca kontrollü bir biçimde yapılması gerekir.

Hurda Elektronik Malzeme Alan Firmalar

Dizüstü bilgisayar Hurdası ekrankartı, işlemci, ram, güç kaynağı, renkli yazıcı, ses kartı, belge tarayıcı, crt monitör, sunucu, yeni nesil anakarat, fotokopi makinesi, VDSL modem, DDR rulo artıkları, SATA hard disk, elektronik kart almaktayız. Kontaktör, elektrik panoları, IOS telefon işlemcileri, şarj cihazı, röle, elektrik trafosu parçaları, GSM baz istasyonu kartları, termik röleler alımında en iyi fiyatı firmamız sunmaktadır. Sıfır ve kullanılmış elektrikli ev eşyası için benzersiz fiyat teklifi sunmaktayız. Ocak, vantilatör, fırın, fön makinesi, tartı, bulaşık makineleri, ütü, buzdolabı, çay ve filtre kahve makinesi, klima, kombi, elektronik çamaşır makinesi, ütü masası alıyoruz.

Raf Hurdası Alımı

Demir raf hurdası işleri işimizin bir parçasıdır. 2.el raf hurdası ihtiyaçlarınız için çıkma raf stoğumuz mevcuttur. Daha geniş bilgi edinmek için 2.el raf hakkındaki yazımızı ziyaret edebilirsiniz. Beytüşşebap hurda raf fiyatları listesine ulaşmak amacıyla hatlarımızı aramanız yeterlidir. Çoğunlukla kapatılmış elbisecilerden satın aldığımız ürün teşhir reyonları, mağaza rafı hurdaları, hurda çelik raflar, market rafı hurdaları, demir raflar içinden bizim seçtiğimiz hala kullanılabilir 2. el market rafı satıcıları içerisindeyiz.

Kurşun Hurdası Alanlar

Kurşunlar radyasyon yalıtımlarında, çeşitli alaşımlar üretilirken, mühimmat üretiminde, akü imalatı, kimyasal maddelerde, kablo izolasyonu, benzin katkısı olarak kullanılmaktadır. Kurşun cevherleri patlatma, kazma, kırma ve öğütme aşamalarından sonra edilir. Ekstraktif metalurji yöntemleriyle işlenmektedir. Özkutlusan olarak Beytüşşebap’ta kurşun boru hurda, hurda kurşun levha, Cami minare kurşunu, hurda kurşun yağmur oluğu alım satımı yapıyoruz. Ayrıca Beytüşşebap ta hurda çinko levha alıyoruz. Çinko hurdası satmak için merkezimizi hemen arayabilirsiniz. Kurşun yaygın kullanılan en eski metallerdendir. Doğada nabit olarak bulunmaktadır.

Hurda Akü Alım Satımı

Elektrik enerjisinin kimyasal enerji şeklinde depolanmasını sağlayan gerektiğinde elektrik olarak vermeye yarar. Aküler, yalnızca motor çalıştırmada kullanmayla sınırlı kalmazlar. Bu görevlerin yanı sıra amperajı dengelemek, alıcıya akım iletmek çok yüksek devirlerde alternatörlerin ürettiği voltaj fazlalığını düzeltmek amacıyla akülerden faydalanılarak araç korunmuş olur.
Beytüşşebap hurda akü fiyatları öğrenmek için telefonumuza çağrı bırakabilirsiniz. Aydınlatma, çalıştırma ve ateşleme gereken aletlerde akümülatör hala aküden faydalanıyoruz. Aküler; motosikletler ve benzeri enerji ihtiyacı duyulan toplu veya bireysel taşıma araçlarıyla bir takım elektrikli araç gereçlerde kulanım görmektedir. Sulu akü hurda, kuru akü hurdası, hurda küçük akü alım hizmeti veriyoruz.

Beytüşşebap’ta Plastik Hurdası Alım Satımı

Plastik hurda; Karbon (C), hidrojen, (N) azot, oksijen ve bazı diğer organik ya da inorganik elementler ile oluşturulan monomer ile polimer malzemenin adıdır.

Beytüşşebap hurdacısı olarak hurda ABS plastik, hurda polipropilen moblen, polistiren kristal, jelatin hurdası almaktayız.
Beytüşşebap hurda plastik pimapen fiyatları için arayınız. Tonajlı hurda beyaz naylon, kırkambar plastik hurda, hurda mavi kapak, hurda temiz pet şişe, parça pimapen hurdası alım satımı yapıyoruz.

Beytüşşebapta Karton Hurdası Alan En Yakın Yerler

Beytüşşebap ta bristol kağıt hurdası, kullanılmamış gazete hurdası, hurda kuşe kağıt ticareti yapan firmayız. Konumdan hurda A4 kağıtlar, peçete hurdası, okul kitabı, defterler alıp satarken alışkanlık ettiğimiz fazladan duyarlılıkla hurda satıcılarına daha yüksek kazanma avantajı yöneltiyoruz. Beytüşşebap hurda kağıt fiyatları öğrenmek için arayınız. Yüksek liste fiyatı ile beyaz kağıtlar, karton hurdası, koli hurdaları, renkli kağıt alım satımı yapıyoruz. Hurda karton alan yerler hakkındaki okumalısınız. Beytüşşebapta kağıt hurdası almaktayız.

Çelik Çatı ve Konstrüksiyon Fabrika Sökümü

Çelik çatı makası sökümünü özenle yapmaktayız. Sökümden sonraki çelik parçalar geri dönüşüm yöntemleriyle değerlendirilir. Bütün binaların en önemli taraflarından biri kuşkusuz çatıdır. Çelik çatı çalışmaları yapıların kullanım ömrünü kolaylaştırır.

Beytüşşebap ta çelik konstrüksiyon ahır sökümlerinde tecrübeli ekibimizle hizmet vermekteyiz. Kolaylık bakımından en ideali çelik satı sistemleridir. Panel çatı, kenet çatı, metal çatı, skylight, tonoz çatı, hareketli cam çatı, polikarbon çatı gibi çeşitleri bulunmaktadır. Her çelik çatı tasarımlarının sökümleri ötekinden farklıdır. Prefabrike yapı çelik konstrüksiyon binalar sökümü yapılırken yapının inşaat projelerine özen gösterilmelidir. Bu şekilde ikinci el çelik konstrüksiyon çatı makasları ve 2.el çelik konstrüksiyon malzeme olarak satılacaklar değer kazanır.

Beytüşşebapta İkinci El Jeneratör Hurdası Alan Hurdacılar

Hayatımızı kolaylaştırılan elektiriğin erişilemediği yerlerde jeneratörler kullanılmaktadır. Uzun süreli kullanım sonucu her malzemenin ömrünü tamamlaması ve bozulması kaçınılmazdır. Ama eski jeneratörler bozuk olsa dahi çöp sayılmaz. Beytüşşebap bölgesinde hurda 2.el jeneratör alım satım hizmeti sunuyoruz. Beytüşşebap 2.el jeneratör fiyatları öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz. Hurda jeneratör satanlar bizlerden teklif isteyebilirsiniz.

Hurda Çinko Alan Firmalar

Çinko elementi amonyak, amin, siyanür, halojen iyonlarıyla bileşikler oluşturmaktadır. Çinko, antik çağlardan beri biliniyor. Fakat malesef üretimi ve kullanılması tam anlaşılamadığından başka metallerle karıştırılarak kullanılmıştır. Açık gri mavimsi renkli çinko geçiş metallerindendir.

Beytüşşebapta hurda çinko levha, hurda çinko çatı sökümü alımı yapıyoruz. Çinko, yerkabuğunda en çok miktarda bulunan metal elementlerdendir.