Şereflikoçhisar Hurdacı

Şereflikoçhisar hurdacı firmalar içerisinde hurda almaya devam ediyoruz. Hurdalarınızı adresinizden alıyoruz.

Hurda malzeme alımında deneyim ile değerinden yüksek hurda fiyat teklifi sunabilmekteyiz. Şereflikoçhisar hurda alım ve geri dönüşüm tesisleri içerisinde hizmetlerimizle liderlik yapıyoruz.

Şereflikoçhisar hurdacı olarak benzersiz hurdacılık hizmetleri sunmaktayız. Ankara Şereflikoçhisar sanayisinde etrafında hurdacıları içerisindeyiz. Şereflikoçhisarda hurda alım satım işleri yürüten şirketlerden biri olarak verdiğimiz servisleri müşterilerimiz için bu yazımızda açıklıyoruz. Özkutlusan firmamızla hurda alım satım ve geri dönüşüm işlerinin anlayışını geliştiriyoruz.

Özkutlusan sizlere sürekli hizmet veriyor. Şereflikoçhisar’ın tümünde hurda malzeme ve temiz kullanılmış eşya alıyoruz.

Hurda malzemenizin değerini hesaplamamız için boş vaktinizi iyi değerlendirerek Özkutlusan telefon numarasıyla iletişim kurarak 3 dakika içerisinde fiyat teklifi vermemize yardımcı olabilirsiniz. Hurdalarınızın hesaplanan değerini peşin olarak ödüyoruz. Şereflikoçhisar hurda demir piyasasından yukarıda hurda fiyatlandırması ile hurda alım satımı yapmaya devam ediyoruz. Miktarı yüksek hurda malzeme alışverişlerinde yüksek fiyat garantisi sunuyoruz. Şereflikoçhisar hurdacı firmalar içindeyiz.

Şereflikoçhisar da Hurdacı Telefonu

1993’den şimdiye değin tonlarca hurdayı geri dönüşüme kazandırmayı başardık. Bu sayede doğaya daha fazla zarar verilmesi önlendi. Bu nedenle hurda atık satışı yapmak amacı ile cep telefonumuzu tuşlayabilirsiniz. Zaman kaybetmeden arayın, yüksek hurda fiyatları ile hurda malzemelerinizi peşin paraya çevirebilirsiniz.

Şereflikoçhisar hurdacılık hizmetlerimizi sunduğumuz yerler içinde yer alır. Şereflikoçhisar hurdacı telefon numarası sitemizin içinde bir tıklamayla çevirebileceğiniz konumda yer alıyor. Anlattığımız üzere hurdacılık ve geri dönüşüm doğaya faydalı olmaktır. Şayet siz de isterseniz elinizdeki hurda malzemelerin geri dönüştürülmesini sağlayarak firmamızın yürüttüğü çalışmalara yardımcı olabilirsiniz.

Şereflikoçhisar Hurdacıları

Şereflikoçhisar hurdacı telefonu mu arıyordunuz? Şereflikoçhisar’ın en deneyimli geri dönüşüm ve hurdacılık firması Özkutlusan en doğru hizmeti sunuyor! Sizde her türde sarı hurdası satışı yapmak amacı ile iş yerimizi telefon rehberinize kaydedebilirsiniz.

Sürümden kazanmayı istiyoruz. Şereflikoçhisar hurdacı olarak Şereflikoçhisar’ın her alanında hurdacılık yapıyoruz. Her miktardaki hurda eşyalarınızın alımı için en yakınınızdaki araçlarımızı yönlendiriyoruz. Hurdacılık hizmetlerinde 29 yıllık sektörel deneyimle hizmet sunuyoruz. En yakın Şereflikoçhisar hurdacı numaramızı aramanız yeterlidir. Ankaranın tamamında olduğu gibi Şereflikoçhisar ilçesinde de hurda alım servislerimizi başarıyla yerine getiriyoruz. Kurumsal Ankara hurdacı arayışlarınıza cevap veriyoruz.

Şereflikoçhisar’da Hurda Alan Firmalar

Şereflikoçhisarda kalay hurda, imalat artığı, çinko hurdası, zamak hurda, çelik alım satımı yapmaktayız. Şereflikoçhisar’da adresinizden hurda cam alıyoruz. Şereflikoçhisar ın tamamında hurda ve ikinci el mutfak eşyası alımı işlerini itina ile yapmaktayız. Şimdi sizlere Şereflikoçhisar da hurda alan yerlerle Özkutlusan arasındaki tecrübemizi açıklamaya çalışıyoruz.

Bize elindeki hurdaları satmak isteyenlerin memnun olmasına öncelik vererek daha fazla çalışmaktan kazanç elde etmeyi amaçlıyoruz. Bu sebep ile her türlü profesyonelliği ayağınıza getirmekteyiz. Toptan alüminyum hurdası, kablo, bakır, kurşun,çinko, sarı hurda ve demir hurdası aldığımızda fiyat listesi sunmaktayız. Şereflikoçhisar merkezinde hurda alan firmalar arasında hızlı hizmetler ve tecrübeli çalışanlarımızla ön plana geçiyoruz.

Şereflikoçhisarda Hurda Bakır Alan Fabrikalar

Tel, kazan, TTR kırma, bakır tencere hurdası, bakır lama alım satımı yapmaktayız. Şereflikoçhisarda bakır hurda alan hurdacılar içindeyiz.
Şereflikoçhisar hurda bakır fiyatları öğrenmek için arayınız.

Hurda levha, bakır eşya, bakırlı petek, hurda bakır tepsi, hurda bakır hammadde satmak isteyenlere hizmetlerimizi sunmaktayız. Bakır alan hurdacılar alanında daha detaylı bilgi bulunuyor. Şereflikoçhisar hurda bakır fiyat listesi ile hizmet sunuyoruz.

Soyma bakır hurdası, hurda yanık bakır, kalın bakır profil hurda, bakır (kızıl) talaş, hurda antigron bakır kırma granür, 3/8 bakır boru, kırkambar bakır hurdası alan hurdacıyız. Şereflikoçhisar’ın en büyük hurdacısı olarak hurda bakır almaktayız. Şereflikoçhisarda bakır alan hurdacı firmamızı hemen arayın deneyimli servislerimizin tadına varmaya başlayın!

Şereflikoçhisarda Hurda Sarı Alan Firmalar

Şereflikoçhisar’da hurda sarı alanlar içindeyiz. Şereflikoçhisarda hurda fosfor bronz Cusn8, hurda sarı imalat artığı, sarı araba radyatörü, su saati, kırkambar sarı hurdası, hurda sarı külçe, hurda sarı musluk vana alan yerler arasındayız.

Bu sayfadaki Şereflikoçhisar geneli sarı pirinç hurdası ton fiyatı anlık olarak güncellenmektedir. Daha kesin bloğumuzda bulunan sarı alan hurdacılar metine göz gezdirebilirsiniz.
Şereflikoçhisar hurda sarı fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Özkutlusan olarak MS-64 sarı araiş, hurda sarı çubuk ucu, sarı pirinç araiş hurdası, sarı pirinç araiş hurdası, sarı çubuk talaşı MS-58 hurda ticaretiyle uğraşıyoruz.

Şereflikoçhisar Hurda Demir Alan Firmalar

Güncel anlık demir hurda fiyat listesi talep etmek sebebi ile hemen arayın. Demir hurdası alan yerler konusunda bilgi bi şeyler öğrenmek için linkine tıklayınız. Konumdan tufal, asansör malzemesi hurdası, pencere demiri hurdası, çıkma demir kapı, demir yangın merdiveni hurdası, Şereflikoçhisar hurdacısıyız. Demir hurdası, Şereflikoçhisar çevresinde çokça bulunabilen madenler içindedir. Sitemizdeki Şereflikoçhisar extra demir hurda kilo fiyatı az önce güncellenmiştir.

Demir hurda alanlar içerisindeyiz. Şereflikoçhisar’da extra demir hurda, toplama demir hurdası, hurda dkp demir, talaş demir hurda, teneke hurdası Şereflikoçhisar geri dönüşüm ve hurda firması olarak iyi hizmet vermekteyiz. Toptan demir döküm, pik demir, inşaat hurdası, inşaat demiri, inşaat demiri çubuğu (parça) hurdası alıyoruz.

Şereflikoçhisar’da Krom Hurdası Alanlar

Krom paslanmaz hurda alan Şereflikoçhisar hurdacı firmasıyız. Krom hurda alan yerler yazısını okusanız iyi olacaktır. Şereflikoçhisar’da hurda krom Şereflikoçhisar hurdacısıyız.
Şereflikoçhisar hurda krom paslanmaz fiyatları bulunan listemize ulaşmak için bizlerle irtibata geçebilirsiniz. Ankara Şereflikoçhisarda krom imalat artığı hurda, krom 201 kalite hurda talaşı, 202 paslanmaz krom hurdası talaşı, 201 krom paslanmaz hurda, paslanmaz krom 430 hurda talaşı, krom paslanmaz 202 hurdası, 430 krom hurda almayı devam ettiriyoruz.

Hurda nikelle işlenerek krom paslanmaz elde edilir. Sert yapısı sebebiyle zırhlı araç kaplaması dahil önemli yerlerde hurda krom kullanılıyor. Konumdan hurda paslanmaz krom 304 kalite talaşı, krom paslanmaz 310 hurda, krom paslanmaz 304 kalite hurda, paslanmaz krom 310 kalite hurdası, krom paslanmaz 316 hurdası talaşı, hurda paslanmaz krom 316 kalite alım satımı yapan Şereflikoçhisar hurdacısıyız.

Şereflikoçhisarda Kablo Hurda Alım Satımı

Hurda elektrik kablosu, %50 bakırlı kablo, %40 bakırlı kablolar, %30 bakırlı kablo hurdası alım satımında uzmanız. Kablo hurda alanlar içerikli gönderimizi inceleyin. Şereflikoçhisarın tamamında hurda kablo alan yerler içindeyiz.

Tonajlı hurda kablo alımı yaparken hurda kablo borsasından pahalı fiyat listesi sunuyoruz. Hurda ptt kabloları, hurda yağlı içli ptt kablosu, hurda telefon kablosu, hurda ptt kablosu içi satmayı dileyenler bizi arayabilir. Şereflikoçhisar ın en büyük hurdacısı ile çalışmanın haklı onurunu paylaşıyoruz.

Şehir genelinde hurda fare yemez kablolar, çelik zırhlı kablo, yeraltı enerji kablo hurdaları, hurda çelik içli enerji kablosu için en güncel fiyatları vermekteyiz. Tek damar kablolar, iç tesisat kabloları, karışık kablo, enye kablo hurdası, antigron kablo hurdaları Şereflikoçhisar hurdacısıyız. Şereflikoçhisarda hurda kablo alan fabrikalar arasında en doğru hizmeti sunuyoruz.

Şereflikoçhisar Alüminyum Hurda Alım Satımı

Alüminyum kutu hurdası, alüminyum üretim artığı, alüminyum radyatör, hurda alüminyum levha, kaba alüminyum talaşı alıyoruz. Çıkma alüminyum jant, alüminyum tabak, hurda alüminyum tel, hurda alüminyum sac, alüminyum petek hurdası, alüminyum tencere hurdası alımı yapan hurdacı firmasıyız.

Hurdasını satanların yardımıyla daha hızlı deneyim kazanıyoruz. Bizlere verdiğiniz destek ve önem nedeni ile teşekkürü hak ediyorsunuz. Buradaki Şereflikoçhisar hurda alüminyum ton fiyatlarını bip hattımızda paylaşıyoruz. Sitemizdeki hurda alüminyum fiyatları içeriği ziyaret edin.

Her türlü yüksek tonajlı alüminyum hurdası nakit alınır.
Şereflikoçhisar hurda alüminyum fiyatları bulunan sayfamızı incelemek için arayın. Ankara Şereflikoçhisar’da alüminyum hurda alanlar arasında fark yaratıyoruz.

Şereflikoçhisar da konumdan hurda alüminyum radyatör, hurda profil eloksallı alüminyum, alüminyum kompozit hurdası, hurda alüminyum curuf alabilmek için irtibata geçmenizi bekliyoruz. Alüminyum’un simgesi AI ‘dir. Rengi gümüş olan, sünebilen bir metal çeşididir. Hurda alüminyum piston, hurda araiş, hurda alüminyum kartel, alüminyum profil hurda, hurda alüminyum kalıp ticaretiyle uğraşan hurdacı firmasıyız.

Şereflikoçhisarda Çinko Hurdası Alanlar

Çinko elementi amin, siyanür, halojen, amonyak iyonları ile bileşikler oluşturur. Şereflikoçhisar bölgesinde hurda çinko çatı sökümü, çinko levha alıyoruz. Çinko, yeryüzünde en çok çıkarılabilen elementlerden biridir.

Çinko açık gri mavimsi renktedir. Çinko, eski dönemlerden beri biliniyor. Lakin üretim yöntemi ve kullanımı tam manasıyla anlaşılamadığından öteki metaller ile karıştırılarak kullanılmıştır.

Hurda Sac Alım Satımı

Sac; demirin kalın veya ince levha haline getirilen biçimidir. Haddelemeyle çeşitli kalınlıklarda düzleştirilir. Önceden belirlenen ebat ve boyutlarda kesilmektedir. Varil, straforlu sandviç panel, çatı, kapı üretiminde kullanıldığı bilinmektedir. Değişik gemi ve uçak gövdelerinde, tekerlekli vasıtaların gövdesinde yoğun biçimde kullanılmaktadır. Demir kapı, varil, straforlu sandviç panel, çatı üretimi sırasında kullanıldığı bilinmektedir. Tüm bu saydığımız malzemelerden sac levha hurdası çıkarılabilir. Hurda sac geri dönüşüm yapan iş yerleri tarafından satın alınır. Şantiye çatısı kaplamak amacı ile kullanabilirsiniz. Şereflikoçhisar hurda sac alımı yaptığımız şehirler içindedir.

Şereflikoçhisar Hurdacı Hurda Fiyatları

Tüm hurda alımlarımızı yükseltilmiş hurda fiyatları ile tamamlıyoruz. Hurda sarı fiyatları 2024 içerikli yazıyı okuyun. Burdaki Şereflikoçhisar hurda fiyatları her dakika güncelleniyor. Güncel Şereflikoçhisar hurda fiyatları ile hurda satışı yapmak için arayın.

Kağıt Hurda Alım Satımı

Adresten okul kitapları, defter, selpak peçete, A4 kağıt hurdaları alımında uyguladığımız ekstra müşkülpesentle sizlere çok daha yüksek kâr etme olanağı sunuyoruz.
Şereflikoçhisar hurda kağıt fiyatları öğrenmek için arayın. Şereflikoçhisar hurdacı olarak hurda gazete, kuşe kağıt hurda, bristol kağıt hurdası almaktayız.

Daha önce yazılmış olan hurda koli alanlar ile alakalı paylaşımı okumalısınız. Şereflikoçhisarda hurda karton kağıt alan geri dönüşümcüler içindeyiz. Daha fazla kilo fiyatı ile beyaz kağıt hurdaları, karışık renkli kağıt, koli, hurda karton alımı yaparız.

Hurda Kurşun Alan Hurdacı

Doğadaki kurşunlar kazma, patlatma, kırma ve öğütme ve benzeri aşamalardan sonra edilmektedir. Ekstraktif metalurji yöntemleriyle işlenmektedir. Kurşun yüzlerce yıldan bu yana kullanılmakta olan metaldir. Yer kabuğunda doğal olarak çıkarılmaktadır. Özkutlusan olarak Şereflikoçhisar da kurşun boru hurda, kurşun yağmur oluğu hurdası, hurda levha kurşun, çatı söküm kurşunu sökmek için yerinize geliyoruz. Ayrıca Şereflikoçhisar’da çinko hurdası alımlarına özel fiyat listesi sunuyoruz. Elinizde Çinko hurdası firmamızı gece gündüz aramaktan çekinmeyin. Kurşun akü imalatı, radyasyondan korunmak amaçlı yalıtımlarda, çeşitli alaşımlarda, benzin katkısı olarak, kablo yalıtımı üretimlerinde, kimyasal maddeler ve pigmentlerde, mühimmatlarda kullanılmaktadır.

Şereflikoçhisar da Şefaf Cam Hurdası Alım Satımı

Genellikle şeffaf ve renkli karışık meşrubat şişesi, gazoz şişesi, soda şişesi, konserve şişesi, süt şişesi, kola şişesi, cam kavanoz, cam su şişesi, içecek şişesi, cam şişe, otomobil camları şeklinde cam hurdası yüksek miktarda alınıyor. Şereflikoçhisar merkezde hurda cam alanlar içinde faaliyet göstermekteyiz. Genellikle şeffaf ve renkli karışık meşrubat şişesi, gazoz şişesi, soda şişesi, konserve şişesi, süt şişesi, kola şişesi, cam kavanoz, cam su şişesi, içecek şişesi, cam şişe, otomobil camları şeklinde cam hurdası yüksek miktarda alınıyor.

Hurda Jeneratör Alımı

Uzun süreli kullanıma bağlı olarak her malzemenin ömrünü tamamlayıp daha uzun süre kullanılamaz hale gelmesi mümkündür. Ancak 2.el jeneratör çalışmıyor olsada değer görmektedir. İkinci el jeneratör alım hizmeti veriyoruz.
Şereflikoçhisar ikinci el jeneratör fiyatları için bize çağrı bırakabilirsiniz. Hurda 2.el jeneratör satanlar firmamızdan teklif isteyiniz. Hayatı kolaylaştırılan elektriğin erişilemediği yerlerde jeneratörden faydalanılmaktadır.

2.El İnşaat Malzemesi Satan Yerler

Yıkılmış öğrenci yurdu vb binalardan çıkma kullanılabilir durumda 2. el pencere, mutfak dolapları, kapı alım satımı yapıyoruz. İnşaat şantiyelerinde yük asansörü, harç makinesi, boya makinesi, alçı sıva makinesi 2.el inşaat iskelesi, hurda plywood alıp satıyoruz. Dolayısı ile işi bırakan nalburlardan aldığımız küçücük hatalı fayans ve kalebodurlar, su geçirmez laminant parke, çatı tavanları, kiremit satışı gerçekleştiriyoruz.

Hurda Raf Alanlar

Şereflikoçhisar hurda raf fiyatları talep etmek amacı ile firmamızı tuşlayabilirsiniz. Hurda çelik raf alıyoruz. 2. el market rafı ihtiyaçlarınız için çıkma raf stoğumuz mevcut. Konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak amacıyla 2.el raf sayfamıza göz atabilirsiniz. Özellikle restorasyon yapan baharatçılardan satın aldığımız market rafı hurdaları, çelik raf hurdası, ürün teşhir reyonları, mağaza raf hurdası, demir raflar içinden seçilen yeniden farkı olmayan ikinci el raf hurdası satıyoruz.

Hurda Plastik Alanlar

Plastik; Hidrojen, azot, (O) oksijen, Karbon (C) ve bazı diğer organik veya inorganik elementler kullanılarak oluşturulan monomer ve polimer malzemelere denir.

Şereflikoçhisar çevresinde ABS plastik hurda, polistiren kristal hurdası, hurda jelatin, polipropilen moblen hurdası alımıyla uğraşıyoruz.
Şereflikoçhisar hurda plastik fiyatları bulunan listemizi incelemek için arayın. En iyi fiyatla hurda şeffaf pet şişesi, kırkambar plastik, hurda mavi ve kırmızı kapak, hurda beyaz naylon, pimapen artığı alıyoruz.

Şereflikoçhisar Hurdacı Sitesi

Şereflikoçhisar sanayi hurdacı firmasıyız. Hurdacılıkda ayrım yapmıyoruz. Nema 17, Nema 23, Nema 34, Nema 46 step motor hurdası satımı yapmaktayız. Hurda motor, nikel hurda, hurda karbür, titanyum, hurda imalat artığı almaktayız.

Ankara Şereflikoçhisar hurdacılar sitesi içerisinden profesyonel hizmetleri dilediğiniz yere getiriyoruz. Asla hurda araç veya oto hurdası alıp parçalamıyoruz. Bu neden ile hurda araba yedek parçası için aramayınız. Eminizki Şereflikoçhisar oto sanayisi içinde çıkma araba yedek parçası işleri yapan hurdacı firmaları bulabilirsiniz. Lütfen 2.el araç parçası işlerinizde bu tür yapanlar ile iletişim kurmanız olacaktır.

Şereflikoçhisarda Elektronik Hurda Alımı

Termik röle, akıllı telefon kartları, adaptör, elektrik trafosu parçaları, elektrik panoları, röleler, kontaktörler, GSM baz istasyonu kartları satın alıyoruz. Sıfır ve az kullanılmış elektronik ev eşyası alım satımında değerini yerinde ödemekteyiz. Mini buzdolabı, tartı, çay ve türk kahvesi makineleri, fırın, kombi, fön makineleri, vantilatör, ütü masası, ocak, klima, bulaşık makinesi, ütü, elektronik çamaşır makinesi alımı yapıyoruz. Hurda Bilgisayar parçaları power, sarı göbek işlemci, VDSL modem, DDR Rulo, sunucu, ram, ekrankartı, ana kart, LCD monitör, taşınabilir harddisk, ses kartı, renkli yazıcı, fotokopi makineleri, resim tarayıcı, elektronik kart almaktayız.

Şereflikoçhisar da Çelik Çatı Konstrüksiyon Sökümü

Prefabrike yapı çelik konstrüksiyon fabrikalar söküm işi yapılırken binanın inşa projeleri özenle incelenmelidir. Böylece 2.el çelik konstrüksiyon çatı makası ve ikinci el çelik konstrüksiyon malzemeler şeklinde satılabilecekler değer kazanır. Çelik çatı makası söküm işlerini titizlikle tamamlıyoruz. Söküm sonrası artan çelik malzemeler geri dönüştürülebilir. Dayanıklılık bakımından en ideal olanı çelik satı sistemleridir. Kenet çatı, panel çatı, tonoz çatı, metal çatı, skylight, polikarbon çatı, hareketli çatı benzeri çeşitleri bulunmaktadır. Tüm bu çelik çatı projelerinin söküm işleri birbirinden farklıdır. Kapalı mekânların en önemli taraflarından biri şüphesiz çatısıdır. Çelik çatı çalışmaları mekânın kullanım ömrünü hızlandırır. Şereflikoçhisar da çelik konstrüksiyon depo söküm işlerinde Yirmi dokuz tecrübeli geçmişe sahip saha ekibimizle güvenli hizmetler veriyoruz.

Şereflikoçhisar da Fabrika Sökümü – Makine Kesimi

Sökümden önce yıkılacak taşınmazın detaylıca gezilmesi gerekmektedir. Her binanın projesi kendisine özgü olabilmektedir. Bu nedenle yıkımları farklı yapılmalıdır. Fabrika yıkımı tamamlamak iş sağlığı ve güvenliği nedeniyle risklidir. Uzmanlarca yapılmalıdır. Şereflikoçhisar’da fabrika söküm ve bozum işinize tâlip oluyoruz.

2. El Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Alıyoruz

İkinci el krom paslanmaz tencere, tava, tepsi, kazan, cam bardak kurutma makinesi, tezgah altı dolaplar, servis bıçağı, tabak, bardak, tabak tezgahı satanlar bizimle iletişime geçebilir. İş görecek durumda bulaşık makinaları, tezgah üstü 2 kapaklı dolap, çöp sıyırmalıklı tezgahlar, endüstriyel çamaşır makinası, pizza dolapları, buz makineleri alıp satmaktayız. 2. El endüstriyel tip mutfak aletleri almaktayız. Ayran köpürtme makineleri, çay ocağı malzemeleri, kahve makinesi, popcorn arabaları, kıyma çekme makinesi, tabldot, su sebilleri temin ediyoruz. Hali hazırda bulunan döner ocakları, teşhir reyonları, hamur kazanları, aspiratör, küvet, evye, bakır davlumbaz, yemek dilendiricileri, sanayi tipi ocak vb. kafe lokanta tipi mutfak ekipmanını yakından incelemek amacı ile almak isteyenleri depolarımıza bakmaya davet etmekteyiz.

Akü Hurdası Alım Satımı

Akü, yalnızca ateşlemeye kullanmayla sınırlı kalmazlar. Bu görevleriyle birlikte amperajı dengelemek, alıcılara akım göndermek gereğinden fazla devirde alternatörün ürettiği voltajı düzeltmek amacı ile akünün kulanım maksadını yansıtmaktadır. Şereflikoçhisar hurda akü fiyatları bulunan listemize ulaşmak için arayabilirsiniz. Aküler; motosikletler gibi toplu veya bireysel taşıma araçları ile bazı elektrikli alet edavatlarda kulanım görmektedir. Küçük akü hurdası, sulu akü hurda, hurda kuru akü alım ve satımı yapıyoruz. Ateşleme, aydınlatma ve çalıştırma işleri için elektriğe ihtiyaç duyulan yerlerde akümülatör halen akülerden faydalanıyoruz. Elektrik enerjisini kimyasal enerji biçiminde depolayan ihtiyaç duyulduğunda elektrik enerjisi şeklinde vermeye yarar.