Güzelbahçe Hurdacı

Güzelbahçe hurdacı ve geri dönüşümcüleri içinde her cins hurda ticareti yapıyoruz. Ne kadar hurda malzemeniz varsa vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçerek 4 dk içerisinde fiyat teklifi alabilirsiniz. Güzelbahçe etrafında hizmet veren Özkutlusan liderliğinde Güzelbahçe hurdacılık faaliyetlerine anlam vermekteyiz. Hurda alımı yaparken değerini nakit bir şekilde ödüyoruz.

Güzelbahçede hurdacılık yapan işyerleri arasında hizmetlerimiz ile tercih ediliyoruz. Güzelbahçe hurdacı şirketi olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Hurda malzeme alımlarında tecrübeyle hurdalarınızı kıymetinin üstünde almaktayız.

Hurdanızı yerinden alıyoruz. İzmir Güzelbahçe merkezinde kullanılmış ev eşyası ve hurda alımlarında nakit ödemeler yapıyoruz. Günlük Güzelbahçe hurda fiyatlandırması ile hurdacılık yapmaktayız.

Güzelbahçe hurdacısı Özkutlusan hurdası olanlara gece gündüz farketmeden hizmet sunmaktadır. İzmir Güzelbahçe organize sanayi bölgesi yakınlarında hurda alım firmasıyız.

Profesyonel Güzelbahçe hurdacı firması olarak eşsiz fiyat listesi ile hizmet vermekteyiz. Yüksek tonajlı miktarda hurda eşya alımında piyasadan yüksek fiyat uygulamaktayız. Güzelbahçe hurdacısı olarak Güzelbahçe nin her konumunda hurdacılık yapmaktayız.

Güzelbahçe’de Hurdacı Numarası

Bilindiği üzere hurdacılık ve geri dönüşüm doğaya ve geleceğe fayda sağlamaktır. Şayet sizler de isterseniz hurda malzemenin satışını yaparak ekonomiye ve çevreyi korumaya yardım edebilirsiniz. Şimdi arayın, anlık hurda fiyatları ile hurdalarınızı satarak değerlendirebilirsiniz.

Güzelbahçe hurdacı telefon numarası sayfamızın içeriğinde hızlıca arayabileceğiniz konumda bulunuyor. Bu sebeple hurda malzeme satışı yapmak amacıyla bizi arayabilirsiniz.

Güzelbahçe yerinden her çeşit hurda alımı hizmetlerimizi yürüttüğümüz bölgeler içerisindedir. Yirmi dokuz senedir tonlarca hurda atığı geri dönüşüm ile Türkiye ekonomisine kazandırmayı başardık. Hizmetlerimiz ile çevremize daha çok zarar verilmesi önlenmiş oldu.

Güzelbahçe’de Hurda Alan Yerler

Güzelbahçe çevresinde istediğiniz yerden hurda alımı yapıyoruz. Müşterilerin memnun kalmasını önde tutarak sürüm sayesinde kazanmayı amaçlıyoruz. Bu neden ile her türde hizmeti kapınıza getirmekteyiz. Güzelbahçe’nin tamamında ikinci el malzeme ve hurda alımı yapıyoruz.

Yüksek tonajlı hurda kablo, hurda bakır, alüminyum hurda, çinko hurdası, demir, çatı minare kurşunu ve sarı hurda alımında yüksek fiyatlar uyguluyoruz. Güzelbahçede hurda alan hurdacılar arasında kaliteli hizmet ve tecrübeli kadromuzla piyasanın öncüsü durumdayız. Güzelbahçede çelik hurda, kalay, antimon zamak hurdası, hurda makina artığı, çinko hurdası almaktayız. Bugün de siz değerli potansiyel müşterilerimize Güzelbahçe de hurda alan geri dönüşüm firmalarıyla aramızdaki profesyonel hizmetlerimizi anlatıyoruz.

Güzelbahçe’nin Hurdacısı

Sizde her çeşit hurda satışı sebebi ile hatlarımızı çaldırabilirsiniz. Güzelbahçe de hurdacı firması olarak Güzelbahçe’nin etrafında her türlü hurda eşya alım satımı yapıyoruz. Her tonajdaki atık malzemenin yüklenmesi için yakın çevredeki hurda alım ekiplerimizi gönderiyoruz. Hurdacılıkda 29 yıllık tecrübeyle hurdacılığa yeni bir soluk getirmekteyiz. En yakın Güzelbahçe hurdacı firma olarak hizmetinizdeyiz. İzmir’in tümünde olduğu gibi Güzelbahçe genelinde de bütün servislerimizi titizlikle yerine getiriyoruz. Her türlü İzmir hurdacı ihtiyaçlarınız için buradayız.

Güzelbahçe de hurdacı sitesi mi arıyordunuz? Güzelbahçe deki en profesyonel hurdacı firması Özkutlusan ile tanışın! Kurumsal çalışmalar yürüterek kazanç elde etmek istiyoruz.

Bakır Hurdası Alan Güzelbahçe Hurdacı

Bakır hurda fiyatı konumuzda geniş bilgilendirme mevcut. Güzelbahçe hurda bakır ton fiyatı içeren içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Hurda bakır alan Güzelbahçe hurdacı telefonunu bir tıklamayla arayın profesyonel hizmetimizin keyfini yaşayın! Güzelbahçe’nin tümünden bakır hurdası alım satım hizmeti veriyoruz. Güzelbahçede bakır hurdası alabilmek maksadı ile profesyonel bir ekip oluşturmayı başardık.
Güzelbahçe hurda bakır fiyatları öğrenmek için arayabilirsiniz.

1/2 bakır boru hurdası, bakır profil hurdası, 40 ambar, soyma bakır hurda, bakır (kızıl) talaş, hurda yanık bakır, antigron hurda alım satımı yapıyoruz. levha, hurda bakırlı petek, bakır kap kacak hurdası, bakır eşya, bakır ham madde hurdası alanlar içerisindeyiz. Tel, hurda TTR kırma granür, büyük bakır kazan, lama, tencere alımlarında özel fiyat teklifi sunmaktayız.

Güzelbahçede Kablo Hurda Alan Firmalar

Elektrik kablosu hurdası, %50 bakırlı hurda kablolar, hurda %40 bakırlı kablo, %30 bakırlı hurda kablo alımında uzmanız. Hurda kablo alan yerler hakkındaki metne bir göz atabilirsiniz. Güzelbahçe’nin tümünde kablo hurdası alan yerler arasındayız.

Güzelbahçe’de toptan kablo hurdası ticaretinde ederinden fazla fiyat teklifi sunuyoruz. Telefon kablosu, ptt kablo içi yağlı hurdası, ptt kablosu içi, ptt kablosu satanlar şimdi arayın. Güzelbahçe nin en büyük hurdacısı Özkutlusan firmamızla sizlerde daha kârlı çıkabilirsiniz.

Bu bölgede hurda çelik zırh kablosu, hurda yer altı enerji kablosu, fare yemez kablo hurdası, hurda çelik içli kablolar alımında piyasasının üstünde fiyat listesini sunuyoruz. Enya kablolar, iç tesisat kabloları, antigron kablo hurdaları, karışık kablolar, hurda tek damar kablolar için nakit ödeme veriyoruz. Güzelbahçe’de hurda kablo alımı yapıyoruz.

Güzelbahçe Alüminyum Hurdası Alımı

Bizlere verdiğiniz önem nedeniyle size minnettarız. Her türlü yüksek tonajlı hurda alüminyum alımı yapılır. Güzelbahçe hurda alüminyum fiyatları hakkında bilgi almak için firmamızla irtibata geçin.

Hurdasını satanların destekleriyle Güzelbahçe’de her gün tecrübeli hale geliyoruz. Alüminyum tabak hurdası, alüminyum jant hurda, alüminyum sac levha hurdası, hurda alüminyum tel, alüminyum petek, alüminyum tencere tava hurdası alımı yapıyoruz. Konumdan hurda alüminyum radyatör, hurda alüminyum curufu, hurda alüminyum alikobant, hurda profil eloksallı alüminyum alımı yapmak için irtibat kurmanızı istiyoruz.

Alüminyum, simgesi AI ‘dir. Gümüş renkli, sünebilen bir metal cinsidir. Güzelbahçe de alüminyum hurda alan firmalar içerisindeyiz. Alüminyum ofset matbaa hurdası, alüminyum profil, alüminyum piston hurda, hurda araiş, sert kartel ticaretiyle uğraşan hurdacı firmasıyız.

Hurda alüminyum radyatör peteği, alüminyum kutu, alüminyum levha hurdası, ince alüminyum talaşı, alüminyum imalat artığı ticareti yapmaya özen gösteriyoruz. Bu sayfadaki Güzelbahçe alüminyum ton fiyatlarını üyelerimizle paylaşıyoruz. Alüminyum hurdası alanlar içerikli konuyu inceleyebilirsiniz

Güzelbahçe’de Hurda Sarı Alım Satımı

Güzelbahçe de MS-58 külçe sarı hurdası, araba radyatörü hurdası, hurda bronz, sarı pirinç talaşı, kırkambar sarı hurdası, hurda sarı musluk vana, sarı su saati hurdası alıyoruz. Buradaki Güzelbahçe deki pirinç sarı ton fiyatlarını saat başı gönderiyoruz. Anlık bloğumuzda bulunan hurda pirinç sarı alan yerler makaleye göz atabilirsiniz. Güzelbahçe hurda sarı fiyatları hakkında bilgi almak için arayabilirsiniz.

Güzelbahçe de hurda sarı alım hizmeti hurdacı firmasıyız. Güzelbahçe hurdacı Özkutlusan olarak sarı çubuk talaşı MS-58 hurdası, hurda çubuk ucu parça sarı MS-58, sarı pirinç araiş hurdası, MS-70 sarı araiş hurda, MS-64 pirinç sarı araiş alıyoruz.

Güzelbahçe Hurdacı Hurda Demir Alımı

Güncel demir hurda kilo fiyatları için fazla gecikmeden arayabilirsiniz. Anlık demir hurda fiyatları bölümümüze bir göz atabilirsiniz. Hurda demir, Güzelbahçe’de en çok bulunabilen metaller içerisindedir. Sitemizdeki Güzelbahçe inşaat demiri ton fiyatını isteyene her gün göndermekteyiz. Hurda demir alan geri dönüşüm firmaları içerisindeyiz.

Gönderdiğiniz konumdan çıkma demir kapı, hurda tufal, pencere demiri hurdası, asansör malzemesi, hurda demir merdiven korkuluğu, Güzelbahçe hurda ve geri dönüşüm firmaları arasındayız. Toptan inşaat hurdası, hurda döküm demir, hurda pik demir, inşaat demiri çubuğu hurdası, inşaat demir hurdası için nakit ücret ödemesi yapıyoruz. Güzelbahçe’de toplama demir hurdası, demir talaş hurda, extra demir hurdası, teneke, DKP demir Güzelbahçe hurdacılık firmaları arasındayız.

Güzelbahçe de Hurda Krom Alım Satımı

Güzelbahçede hurda krom ticareti yapıyoruz. Güzelbahçe hurda krom fiyatları öğrenmek için arayabilirsiniz. İzmir Güzelbahçe’de 201 kalite paslanmaz krom hurda, 201 kalite krom paslanmaz hurda talaşı, krom paslanmaz 430 hurdası, 202 krom hurda, hurda paslanmaz krom 430 kalite talaşı, hurda krom makine, krom paslanmaz 202 hurda talaşı almayı devam ettiriyoruz.

Adresten 304 kalite krom paslanmaz hurdası, paslanmaz krom 310 hurda, 316 kalite krom paslanmaz hurdası, 310 kalite paslanmaz krom hurda talaşı, paslanmaz krom 304 kalite hurda talaşı, 316 paslanmaz krom hurda talaşı ticareti yapan hurdacıyız. Hurda krom kilo fiyatı krom hurda konusunda bilgi edinmek amacı ile linkine tıklamalısınız.

Nikel ile işlem gördüğünde paslanmaz oluşturulur. Çok sert olduğundan zırhlı araba dahil bir çok alanda krom hurda kullanılıyor. Krom hurdası alan Güzelbahçe hurdacı firması Özkutlusan hizmet vermeye devam ediyor.

Güzelbahçede İkinci El Hurda Jeneratör Alan Hurdacı

Her türlü makinenin ömrünü tamamlaması ve bozulması kaçınılmazdır. Lakin ikinci el jeneratör bozukda olsa değerli sayılmaktadır. Geçici elektrik enerjisine ihtiyaç duyulan bölgelerde jeneratörden faydalanılmaktadır. İkinci el jeneratör hurdası satanlar bizlerden teklif istemelisiniz. Jeneratör hurdası alım satım hizmeti sunmaktayız.
Güzelbahçe hurda jeneratör fiyatları öğrenmek için firmamıza çağrı bırakabilirsiniz.

Güzelbahçe’de Plastik Hurda Alım Satımı

Dilediğiniz yerden hurda pet şişe, kırkambar plastik hurda, hurda mavi ve kırmızı kapak, şeffaf naylon, parça pimapen hurdası alan firmayız.

Güzelbahçe hurdacısı olarak ABS plastik, jelatin, polipropilen moblen hurdası, hurda kristal polistiren ticaretinde öncüdür.
Güzelbahçe hurda plastik pimapen fiyatları için arayabilirsiniz. Plastik hammadde; (C) Karbon, azot (N), (O) oksijen, Hidrojen ve bazı organik ya da inorganik elementler kullanılarak oluşturulan monomer ve polimer malzemelere verilen isimdir.

2.el Çelik Raf Hurdası Alım Satımı

Özellikle kapatılmış depolar tarafından satılan hurda çelik raf, orta reyonlar, demir raf hurdaları, market rafı hurdaları, mağaza rafları içlerinden tarafımızdan seçilen yeniden farkı olmayan ikinci el hurda raf satıyoruz. İkinci el hurda raf ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.. Daha geniş bilgi edinmek için ikinci el raf alanlar başlıklı haberimizi inceleyiniz.

Hurda raf demiri alıyoruz. Güzelbahçe hurda raf fiyatları hakkında bilgi almak amacıyla çağrı merkezimizi aramanız yeterli olacaktır.

Güzelbahçe Fabrika Bozumu

Fabrika sökerken sökülecek binanın detaylıca incelenmesi gerekmektedir. Yıkım işi tamamlamak iş sağlığı ve ekosistemin korunması açısından risklidir. Uzmanlarca yapılmalıdır. Yapıların yapılış projeleri kendine özgüdür. Bu nedenle yıkım biçimleri farklı yapılmalıdır. Güzelbahçe’de fabrika yıkım işlerinize talibiz.

Güzelbahçe 2.El İnşaat Malzemeleri Alan Yerler

Ayrıca kapatılan şirketlerden satın almış olduğumuz defolu fayanlar, dayanıklı laminantlar, çatı tavanları, kiremitler satıyoruz. İnşaat şantiyelerinde alçı sıva karıştırma makinesi, boya makinesi, yük asansörü, harç makinesi az kullanılmış vidalı iskele, hurda plywood 2.el olarak satılır. Güzelbahçe ilçesinde yıkılan yurt binalarından ayrılan kullanılabilir durumda ikinci el pencereler, mutfak dolabı, kapı satanlar içerisindeyiz.

Hurda Çinko Alımı

Açık gri mavimsi renktedir. Güzelbahçe’de çinko levha hurdası, hurda çinko çatı sökümü için güncel fiyat sunuyoruz.

Elementler içerisinde bulunan çinko amonyak, amin, siyanür, halojen iyonlarıyla birleşerek kompleks bileşikler oluşturur. Çinko, eski dönemlerden bu yana bilinmektedir. Ama nasıl kullanılacağı ve üretileceği tam manası ile öğrenilemediğinden diğer metallerle karıştırılan bir elementtir. Çinko, yer kabuğunda en fazla bulunan metal elementler içerisindedir.

Elektronik Hurdası Alım Satımı

Ocak, vantilatör, fırın, fön makineleri, terazi, 7 programlı bulaşık makineleri, ütü, mini buzdolabı, filtre kahve ve çay makinesi, klima, kombi, elektronik çamaşır makineleri, ütü masası alımı yapıyoruz. Hurda Bilgisayar parçaları güç kaynağı, elektronik kart, DDR rulo, eski ana kart, işlemci CPU, modem, ses kartı, crt monitör, ekrankartı, resim tarayıcı, SATA hard disk, ram, fotokopi makineleri, server, dotmatrik yazıcı almaktayız. Ocak, vantilatör, fırın, fön makineleri, terazi, 7 programlı bulaşık makineleri, ütü, mini buzdolabı, filtre kahve ve çay makinesi, klima, kombi, elektronik çamaşır makineleri, ütü masası alımı yapıyoruz. Sıfır ve kullanılmış elektronik eşya için peşin olarak ödeme yapıyoruz.

2. El Endüstriyel Mutfak Malzemeleri Alımı

Köpüklü ayran makineleri, kıyma çekme makineleri, espresso makinesi, pop corn arabaları, su sebilleri, tabldot, bakırlı çay dobajı temin etmekteyiz. Depomuzdaki döner ocakları, teşhir dolapları, hamur yoğurma kazanları, lokanta tipi 4 gözlü ocak, dinlendirici, krom evye, krom paslanmaz davlumbaz, paslanmaz krom küvet, lokanta tipi aspiratör vb sanayi tipi otel ve mutfak aletini görebilmeniz amacı ile siz değerli müşterilerimizi depolarımızı gezmeye davet etmekteyiz. İkinci el endüstriyel tip cafe ve lokanta mutfağı malzemeleri alımı yapıyoruz. 2.el servis bıçağı, tabak, bardak, bardak kurulama makineleri, tabak tezgahı, çelik kazan, tencere, tava, tepsi, tezgah altı dolaplar satanlar firmamıza ait telefon numarasını arayabilir. Çok kısa bir süre kullanılmış buz makineleri, tezgah üstü dolaplar, endüstriyel çamaşır makinaları, pizza dolapları, çöp sıyırmalı tezgah, bulaşık makinaları alıp satmaktayız.

Güzelbahçede Karışık Cam Hurdası Alanlar

Güzelbahçe’de hurda cam alanlar içindeyiz. Bu dönemde renkli ve şeffaf hurda renkli cam şişe, çıkma araç camı hurdası, cam kavanoz, içecek şişesi, meşrubat şişesi, soda şişesi, kola şişesi, cam su şişesi, süt şişesi, konserve şişesi, gazoz şişesi vs. hurda cam türleri yüklü miktarda satılıyor. Cam tam veya yarısaydam genelde sert ve kırılgan yapıdaki sıvıları tutan inorganik yumuşak olmayan malzemelerin isimdir.

Güzelbahçede Karton Hurdası Alımı

Sitemizdeki hurda kitap hakkındaki içeriği okuyabilirsiniz. Güzelbahçe de hurda karton ve kağıt alım satımı yapmayı devam ettirmekteyiz. Güzelbahçe de kuşe kağıt, bristol kağıt hurdası, hurda gazete Güzelbahçe hurdacısıyız. Yüksek fiyata beyaz kağıtlar, karton hurda, koli, karışık renkli kağıt hurdaları alan yerler içerisindeyiz. Konumdan hurda kağıt peçete, hurda A4 fotokopi kağıdı, okul kitabı hurdası, defter hurdası alımı yaparken alışkanlık ettiğimiz ekstra titizlikle satıcıya çok daha yüksek miktarda kazanma imkanı veriyoruz.
Güzelbahçe hurda kağıt fiyatları hakkında bilgi edinmek için firmamıza çağrı bırakabilirsiniz.

Hurdacılar Sitesi Güzelbahçe

İzmir Güzelbahçe hurdacılar sitesi içerisinde hizmet veriyoruz. Lakin hurda araç veya araba hurdası almıyoruz. Bu sebep ile hurda araba parçası sormak amacıyla aramayınız. Şüphesizki Güzelbahçe sanayi sitesi içinde çıkma otomobil parçası alım satımı yapan firmalar bulabileceksiniz. Rica ediyoruz bu işlerde bu tarz yapanlarla irtibata geçin.

Hurda imalat artığı, motor hurda, karbür hurdası, nikel hurda, titanyum almaktayız. Güzelbahçe organize sanayi hurdacı firmasıyız. Hurdacılıkda ayrım yapmadan alım yapıyoruz. Nema 17, Nema 23, Nema 46, Nema 34 step motor hurdası alım yapmaktayız.

Anlık Güncel Güzelbahçe Hurda Fiyatları

Buradaki Güzelbahçe hurda fiyatları hergün güncelleniyor. Daha kesin hurda fiyatları metne göz atabilirsiniz. Anlık Güzelbahçe hurda fiyatları ile hurda satmak için hemen arayın. Bütün hurda alımlarını özel hurda fiyatlarıyla gerçekleştiriyoruz.

Sac Hurdası Alanlar

Varil, demir kapı, straforlu sandviç panel, çatı kaplaması üretilirken kullanıldığı bilinmektedir. Çeşitli gemi, uçak gövdelerinde, tekerlekli vasıtaların gövdesinde kullanılmaktadır. Demir kapı, varil, straforlu sandviç panel, çatı kaplaması üretilirken sac kullanılmaktadır. Bütün bu saydığımız malzemelerin atılına sac hurdası denilir. Sac hurdası geri dönüşüm yapan hurdacılarca satın alınır. Sac; demirin ince veya kalın levha biçimine getirilmiş halidir. Haddeleme ile çeşitli kalınlıklarda düzleştirilmektedir. Kullanım alanına göre belirlenmiş boyutlarda kesilmektedir. Ek bina çatısı kaplamak amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. Güzelbahçe’de sac hurdası alan yerler içerisindeyiz.

Güzelbahçe’de Yağmur Oluğu Kurşun Hurdası Alım Satımı

Doğada nabit olarak bulunabilir. Kurşun cevherleri patlatma, kazma, kırma ve öğütme gibi aşamalarla çıkarılmaktadır. Ekstraktif metalurji yöntemleriyle işlenmektedir. Yaşam alanlarımızda mühimmat üretiminde, aküler üretilirken, kablo yalıtımı üretimlerinde, alaşım üretiminde, kimyasal maddelerde, benzin katkısı olarak yakıt üretiminde, radyasyon yalıtımlarında kurşunlar kullanıldığı bilinmektedir. Özkutlusan olarak Güzelbahçe de levha kurşun, çatı söküm kurşunu, hurda kurşun boru, kurşun yağmur oluğu hurdası söküp alıyoruz. Ayrıca Güzelbahçe’de çatı söküm çinkosu almaya devam ediyoruz. Çinko hurdası satmak istiyorsanız hemen aramadan karar vermeyin. Kurşun kullanılmakta olan en eski metaller içerisinde yer almaktadır.

Çelik Çatı ve Konstrüksiyon Sökümü

Prefabrik yapı ve çelik konstrüksiyon spor salonları söküm işlerinde işletmenin inşaat projesine dikkat edilmelidir. Bu sayede 2.el çelik konstrüksiyon çatı makasları ve 2.el çelik malzemeler şeklinde satılacak olanlar ayrılarak değerlendirilebilir. Çelik çatı makası sökümü konusunda tecrübeliyiz. Söküm sonrası kalan çelikler geri dönüşüme kazandırılır. Güzelbahçe’de çelik konstrüksiyon ahır söküm işlerinde Yirmi dokuz tecrübeye sahip ekibimiz ile güvenli hizmetler veriyoruz. Sağlamlık açısından en ideal olanı çelik çatılardır. Metal çatı, kenet çatı, panel çatı, skylight, hareketli cam çatı, polikarbon çatı, tonoz çatı gibi çeşitleri bulunmaktadır. Her çelik çatıların söküm işleri ötekinden farklıdır. Yapılar için en önemli konu hiç şüphesiz çatıdır. Çelik çatılar yapıların kullanımını kolaylaştırmaktadır.

Güzelbahçe Akü Hurdası Alanlar

Kuru akü hurdaları, hurda küçük akü, Sulu akü hurdaları alım satımı yapmaktayız. Aküler, yalnızca çalıştırmaya kullanımla sınırlı değildir. Aynı zamanda alıcıya akım göndermek, amperajı dengelemek gereğinden yüksek devirlerde alternatörlerin üreteceği voltajı gidermek maksadıyla akülerin görevidir.
Güzelbahçe hurda akü fiyatları bulunan listemizi incelemek için bize ulaşabilirsiniz. Aküler; motosikletler, arabalar ve benzeri toplu veya bireysel taşıma araçlarıyla bir takım elektrikli aletlerde elektrik deposu olarak kullanılır. Ateşleme, çalıştırma ve aydınlatma işleri için elektriğe ihtiyaç duyulan aletlerde aküler kullanıyoruz. Elektrik enerjilerini kimyasal biçimde depolayarak lazım olduğunda elektrik enerjisi biçimde vermeye yarayan depolama araçlarıdır.